Idź do treści strony
09.02.2018 12:58

Złóż wniosek i wymień piec

Złóż wniosek i wymień piec

Po raz kolejny olsztynianie mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców. Ruszył nabór wniosków. 

Dotacje do wymiany pieców to jedno z działań podejmowanych przez miasto w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Mają pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania paliw stałych, głównie węgla, w budynkach mieszkalnych na terenie Olsztyna. W tym roku do rozdysponowania jest 360 tys. zł. Ruszył nabór wniosków.

- Do udziału w konkursie zachęcamy zarówno osoby prywatne jak i wspólnoty mieszkaniowe - mówi pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej. - Przy wymianie  starych pieców węglowych  na  bezpieczne  ogrzewanie niskoemisyjne oferujemy nawet do  50  proc. dofinansowania.

Dotacje udzielane będą na zamianę kotłów i pieców opalanych węglem na nowoczesny, wysokosprawny system ogrzewania poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zainstalowanie ogrzewania gazowego lub pompy ciepła. Beneficjentami programu mogą być zarówno właściciele domów jednorodzinnych jaki i wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Wysokość dofinansowania będzie ustalana indywidualnie, jednak nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Dofinansowanie otrzymają projekty, które uzyskają największą redukcję emisji pyłu PM10.

Wnioski o udzielenie dotacji można składać do 30 kwietnia, osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (ratusz pokój 20) lub przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej telefonicznie pod nr 89 527 52 46, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 lub osobiście w siedzibie biura, po uprzednim umówieniu terminu spotkania.

[regulamin oraz dokumenty do pobrania]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Czyste niebo 10°C