Idź do treści strony
Wizualizacja wyglądu zmodernizowanej hali Urania

Są pieniądze na Uranię!

21.02.2020

Powodzeniem zakończyły się negocjacje z Komisją Europejską w sprawie wsparcia przebudowy hali widowiskowo-sportowej. Wykonawcę zadania będziemy chcieli poznać w drugiej połowie roku.

Logo platformy przedsiębiorczości

Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur już działa

21.02.2020

Jest kolejnym w naszym województwie narzędziem, jakie służy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. To także doskonała baza informacji gospodarczych dla chcących rozpocząć działalność lub zainteresowanych tą tematyką.

Aleja Kopernika w planetarium

Copernicana po olsztyńsku [rozmowa]

21.02.2020

Choć zawodowo pracuje w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, to jego wielką pasją jest Mikołaj Kopernik. W olsztyńskim...

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i ambasador Francji Frederic Billet wymieniaj ą uścisk dłoni na tle flagi miasta

Ambasador Francji w Olsztynie

20.02.2020

Francuski dyplomata odwiedził stolicę Warmii i Mazur. To była doskonała okazja, by spotkać się i porozmawiać z prezydentem miasta.

Olsztyński zamek zaanimowany na kopule planetarium

Świętowaliśmy urodziny Kopernika

20.02.2020

Była prezentacja na temat poszukiwań grobu Kopernika, wystąpienia sławiące zacnego jubilata, koncert i tradycyjny, słodki poczęstunek. Obchody urodzin Mikołaja Kopernika uświetniło otwarcie niezwykłej wystawy poświęconej uczonemu.

Uczestnicy spotkania z prezydentem siedzą przy wspólnym stole

Olsztyn zdobywa pieniądze na inwestycje

19.02.2020

Niemal dwa miliardy złotych to wartość unijnych dofinansowań, jakie trafiły dotychczas do Olsztyna. Ale to nie jedyne źródło finansowania zadań realizowanych w stolicy Warmii i Mazur.

Uroczystości przed kamienicą

Kolejarze przybyli do Olsztyna 75 lat temu

19.02.2020

To jedno z ważniejszych wydarzeń przypominających pionierskie czasy Olsztyna końca wojny. Mija 7,5 dekady od przyjazdu do naszego miasta pierwszej zorganizowanej grupy Polaków, którzy mieli odbudować infrastrukturę kolejową.

Gmina Olsztyn debiutuje na giełdzie

18.02.2020

W obecności przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych oraz władz stolicy Warmii i Mazur, gmina Olsztyn w dniu 18 lutego 2020 roku uroczyście zadebiutowała na rynku Catalyst.

Pogoda
Pochmurnie 3°C
Pochmurnie 6°C