Idź do treści strony
25.05.2016 15:35

Pieszy w mieście

Pieszy w mieście

Rozpoczęła się debata tekstowa na platformie wDialogu. To kolejny etap konsultacji i testowania nowej platformy - temat: Pieszy w mieście. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

Zakończył się okres zapisów do dyskusji z wykorzystaniem nowego narzędzia komunikacji między obywatelami. Teraz możemy dyskutować o sprawach pieszych  poprzez portal internetowy przedsięwzięcia. Specjalny film pomoże w poruszaniu się po witrynie. Dyskusja potrwa do 3 czerwca.

Wprowadzeniem do rozmów był spacer badawczy. Spotkanie piechurów odbyło się we wtorek (24 maja) o godz. 17:00.

- W spacerze uczestniczyło 15 osób i była to grupa bardzo zróżnicowana wiekowo, z rożnymi potrzebami i wymaganiami. Spacerowaliśmy z dwoma wózkami, z małym dzieckiem, w pantoflach na obcasie, z rowerem, z zakupami i zupełnie bez obciążeń. Spacer pozwolił nam na wielokierunkowe spojrzenie na przestrzeń - relacjonuje Bartosz Kamiński z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna.

Trasa została nieco zmieniona, tak by uczestnicy badania przestrzeni mogli zapoznać się z przykładami do naśladowania ale też z problemami do rozwiązana.

Warto wziąć udział w tej dyskusji i zapoznać się z możliwościami, jakie daje nowa platforma konsultacyjna, którą testujemy i w ten sposób możemy wpłynąć na jej ostateczny kształt i użytkowość - mówi Aneta Szpaderska, dyrektor biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego.

Przy tym projekcie współpracujemy z fachowcami, naukowcami i zespołem zadania "wDialogu". Chcemy sprawdzić w praktyce przydatność narzędzi internetowych, które mają wspierać dobre planowanie i przejrzystość procesu konsultacji społecznych.

Warunkiem ich efektywnego wykorzystania jest współpraca z przedstawicielami mieszkańców oraz samymi mieszkańcami, dlatego zaproponowaliśmy olsztynianom temat ważny i bliski każdemu. Zebrane w tym procesie opinie pozwolą na rozpoczęcie prac nad dokumentem Olsztyńskie Standardy Piesze, który po opracowaniu ponownie zostanie poddany pod dyskusję publiczną.

[więcej o projekcie] [Pieszy w mieście]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 19°C
Przelotne deszcze 21°C