Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
19.06.2017 14:15

Młodzież z Gelsenkirchen z wizytą w Olsztynie

Młodzież z Gelsenkirchen z wizytą w Olsztynie

Młodzież z miasta partnerskiego w Niemczech odwiedziła Olsztyn. Przyjechali, aby uczcić  jubileusz 20-lecia współpracy V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie z Max-Planck-Gymnasium w Gelsenkirchen.

- Spotkania z młodzieżą niemiecką służą  nie tylko rekreacji - mówi dyrektor V LO, Anna Struk. - Podczas wizyt wspólnie realizujemy projekty poświęcone życiu i twórczości wybitnych mieszkańców Olsztyna bądź ciekawym zjawiskom kulturowym. Bohaterem tegorocznego projektu  był architekt niemiecki Erich Mendelsohn.

Poza wspólną nauką uczniowie zwiedzili miasto, aktywnie wypoczywali nad jeziorem Ukiel, obejrzeli seans w olsztyńskim planetarium. Jednym z punktów programu była również wizyta w ratuszu, gdzie młodzież spotkała się z prezydentem Olsztyna.  W trakcie pobytu młodzież z Gelsenkirchen gościła w domach rodzinnych swoich polskich rówieśników.

- To dobry sposób na integrację - dodaje Struk. - Młodzi ludzie zawierają przyjaźnie na długie lata. Służy to również przełamywaniu stereotypów.

Jesienią planowana jest rewizyta młodzieży V LO w Niemczech.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C
Kalendarz wydarzeń