Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
19.06.2017 14:24

Aktywizacja zawodowa za środki unijne

Aktywizacja zawodowa za środki unijne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje dwa nowe projekty mające na celu wsparcie osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie. Pomogą organizacje pozarządowe, dofinansuje Unia.

"W drodze do aktywności" oraz "Punkt zwrotny" to nowe projekty mające zwiększyć aktywność społeczną i zawodową olsztynian. Jeśli podczas najbliższej sesji radni olsztyńscy przystaną na propozycje MOPSu projekty rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Planowane działania skierowane są do osób bezrobotnych, korzystających pomocy społecznej, zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem społecznym, a także osób niepełnosprawnych i młodzieży.

- Do udziału w projekcie "W drodze do aktywności" zaprosimy 443 osoby - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Elżbieta Skaskiewicz. - 300 osób z Olsztyna i 143 z ościennych gmin. Natomiast w projekcie "Punkt zwrotny" będzie mogło wziąć udział 90 osób, w tym 20 niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi.

Uczestnicy projektów będą mogli skorzystać z szeregu aktywności m.in.: poradnictwa specjalistycznego, warsztatów socjoterapeutycznych, treningów umiejętności, pracy socjalnej, kursów zawodowych, staży. W planach są także inicjatywy sąsiedzkie  mające na celu poprawę jakości życia w środowiskach lokalnych.

Budżet pierwszego projektu to ponad 7 mln zł,  drugiego niespełna 1,7 mln zł. Projekty będą dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020. Projekty zostały przygotowane w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi. To one będą pełnić rolę lidera.  Stroną wiodącą w projekcie "W drodze do aktywności" jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego Fosa, natomiast w "Punkcie zwrotnym" rolę lidera przejęło Stowarzyszenie "Bądź dobrej myśli".  Projekty mają potrwać dwa lata.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C
Kalendarz wydarzeń