Idź do treści strony
21.11.2018 15:01

Wieczny chłopiec, czyli "Piotruś Pan" w Teatrze Lalek

W świecie, w którym wszystko jest gotowe i dopowiedziane stworzyliśmy sztukę, która daje ogromne pole do wyobraźni. U nas wszystko jest umowne, więc każdy może to widzieć po swojemu – tak o spektaklu mówi reżyser, Andrzej Bartnikowski. Przedstawienie powstało za pieniądze Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Piotruś Pan od dawna chodził mi po głowie. Gdy okazało się, że mamy szansę go zrealizować przeczytałem go po raz kolejny. Ale tym razem w oryginale. I doznałem olśnienia – tymi słowami reżyser spektaklu, a jednocześnie dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek rozpoczął środową (21 listopada) konferencję na temat najnowszej premiery, "Piotrusia Pana". – Okazało się, że w tej książce nie ma ani odrobiny zdziecinnienia, infantylizmu. Jest za to ostry, ironiczny humor. I taki właśnie zamierzałem pokazać.

Przeniesienie książki na scenę nigdy nie jest zadaniem łatwym. Reżyser musiał więc podjąć decyzje o tym co jest najbardziej istotne i jakie wątki wybrać. Andrzej Bartnikowski zdecydował, że najbardziej interesuje go wyobraźnia. I dlatego scenografia do tego spektaklu to… biała, pusta przestrzeń. Wszystko mówi muzyka, ruch i gra aktorska.

–  Jest tu bardzo dużo piosenek – podkreśla Marcin Rumiński, autor muzyki do spektaklu – mieliśmy tu ogromne pole do popisu bo aktorzy są w stanie wszystko wyśpiewać i wytańczyć.

Pierwsza okazja do tego, by uruchomić wyobraźnię i przenieść się do Nibylandii już 24 listopada, podczas premiery spektaklu. Później wejdzie on do repertuaru OTL. Ale zanim to nastąpi widzowie będą mogli za darmo obejrzeć spektakl w Audytorium Maximum. A to dlatego, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane za pieniądze z ubiegłorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym spektakl będzie trzykrotnie, bezpłatnie zaprezentowany: 1 grudnia (godz. 16:00 i 18:00) oraz 2 grudnia (godz. 12:00).

Darmowe bilety na spektakle przysługują w pierwszej kolejności mieszkańcom osiedla Wojska Polskiego w Olsztynie. Wejściówki można odebrać w Kasie OTL od 27 do 30 listopada w godzinach 17:00 - 19:00 (lub do wyczerpania miejsc). Liczba miejsc ograniczona, nie obowiązuje rezerwacja. Jedna osoba może odebrać w kasie maksymalnie 4 bilety!

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 12°C
Pochmurnie 18°C