Idź do treści strony
05.04.2019 15:31

Wiadomości o strajku nauczycieli w Olsztynie

Dzieci w szkole

Drodzy Rodzice i Opiekunowie dzieci i młodzieży z olsztyńskich jednostek oświatowych,

najprawdopodobniej od poniedziałku, 8 kwietnia 2019 roku, rozpocznie się strajk w oświacie. Sytuacja jest o tyle trudna, że nie wiemy jaka będzie skala protestu oraz jak długo zapowiadany protest potrwa. Jako władze samorządowe nie mamy na to wpływu.  Istnieje zagrożenie, że w jednostkach oświatowych zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo – wychowawcze mogą zostać zawieszone. Dlatego proszę, by na bieżąco sprawdzali Państwo na stronach internetowych, w dzienniku elektronicznym lub innych komunikatorach publicznych jednostek, jaka jest aktualna sytuacja.

Zwracam się także do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie, jeśli tylko mają Państwo taką możliwość. Dyrektorzy potwierdzą na Państwa życzenie fakt przystąpienia jednostki do strajku. Dzięki temu rodzice dzieci do lat 8 będą mogli skorzystać ze świadczeń opiekuńczych.

Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej – www.olsztyn.eu, na której będą zamieszczane na bieżąco informacje o sytuacji w olsztyńskiej oświacie. Dodatkowo od 8 kwietnia 2019 r. uruchamiamy specjalny numer telefonu – (89) 522 28 20, pod którym uzyskają Państwo niezbędne informacje. Wskazany numer telefonu będzie dostępny w  dni robocze, w godzinach 7:30 – 15:30.

To sytuacja wyjątkowo trudna dla każdej ze stron – dla Państwa, dla dyrektorów jednostek, dla nauczycieli i także dla nas – Samorządu. Mam nadzieję, że obie strony sporu szybko dojdą do porozumienia, a sytuacja wróci do normy.

Z poważaniem
Ewa Kaliszuk
III Zastępca Prezydenta Olsztyna

 

Do pobrania: list Zastępcy Prezydenta Olsztyna ws. strajku nauczycieli w Olsztynie

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 4°C
Pochmurnie 5°C