Idź do treści strony
31.12.2019 12:50

W Wydziale Komunikacji opłaty kartą

Samochody na ul. Partyzantów

Od Nowego Roku zmiany w sposobie przyjmowania opłat związanych ze sprawami prowadzonymi przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. Teraz na miejscu będzie można je wnieść tylko przy pomocy karty płatniczej.

Przez lata wszelkie opłaty w Wydziale Komunikacji można było zrealizować w specjalnie działającej kasie. Od 1 stycznia ulegnie to zmianie.

- Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w referacie rejestracji pojazdów oraz referacie uprawnień do kierowania pojazdami wprowadzamy możliwość uiszczania płatności na zasadach bezgotówkowych - informuje Jakub Siudziński z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Ponadto terminal płatniczy zostanie zainstalowany również w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej na stanowisku naszego wydziału.

Jakie będą możliwe sposoby dokonania płatności?
1) przelew
2) płatność kartą przy stanowiskach obsługi *
3) płatność za pośrednictwem portalu www.info-car.pl *
*od każdej transakcji będzie pobierana przez PWPW SA opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł

Przelew w okienku można zrealizować np. na poczcie przy ul. Pieniężnego albo w oddziale banku PKO BP w ratuszu przy pl. Jana Pawła II 1 (przy głównym holu).

Urząd Miasta Olsztyna wprowadza coraz więcej rozwiązań dotyczących bezgotówkowych płatności. Coraz więcej olsztynian korzysta z kart płatniczych albo reguluje należności przez Internet. Jednym z rozwiązań ułatwiających taką obsługę interesantów jest portale Elektroniczne Płatności Olsztyna.

- Zależało nam na tym, żeby nasi mieszkańcy, czy klienci urzędu nie musieli stać w kolejkach, żeby załatwić najprostsze, najbardziej codzienne sprawy - przyznaje dyrektor Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna, Rafał Ruchlewicz. - Możemy się zalogować do aplikacji i zweryfikować w niej należności między innymi za podatki i opłaty lokalne, za dzierżawy, grunty wieczyste, odpady komunalne, czy też za ewentualne mandaty ze Strefy Płatnego Parkowania albo wystawiane przez straż miejską.

Aby skorzystać z portalu trzeba - na stronie www.epuap.gov.pl - założyć Profil Zaufany. To darmowy, mobilny podpis elektroniczny do kontaktu z administracją.

Bezgotówkowo - przy pomocy aplikacji, karty płatniczej czy Olsztyńskiej karty miejskiej - można też kupować bilety komunikacji miejskiej w Olsztynie. Telefon i karta miejska już teraz pozwalają także opłacić postrój w strefie. A od lipca w tym przypadku będzie można wnieść opłatę karta płatniczą.

[portal Elektroniczne Płatności Olsztyna]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C