Idź do treści strony
13.11.2017 15:32

Tablica upamiętni wybitnych artystów regionu

Tablica upamiętni wybitnych artystów regionu

Na jednym z budynków przy ul. Limanowskiego pojawi się tablica z nazwiskami artystów jako wyraz szacunku i podziękowania za twórczość. 

Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski, to ich nazwiska zobaczymy na tablicy, która pojawi się na budynku przy ul. Limanowskiego 5.

- Lokalizacja nie jest przypadkowa -  mówi Justyna Banasiak BWA Galerii Sztuki. - W tym wyjątkowym miejscu artyści malarze posiadali pracownie artystyczne, w których tworzyli historię kultury Warmii i Mazur.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wybitnych artystów regionu odbędzie się w środę (15 listopada) o 12:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac  malarzy tworzących kulturę Olsztyna i regionu od lat 60. XX wieku. Na wystawie zobaczymy dzieła reprezentujące różne style malarskie, odmienne inspiracje, inne spojrzenie na poruszane tematy i ukazywane wartości.

-  Mimo wielu różnic, między pracami jest wspólny mianownik tj. miejsce, w którym powstały - dodaje Banasiak. - Widzowie będą mieli możliwość poznać klimat czasu i przestrzeni, w których tworzyli Zofia Hermanowicz, Jan Ilkiewicz, Mirosław Smerek, Bogdan Stefanów, Mieczysław Romańczuk i Eugeniusz Jankowski.

Prace prezentowane podczas wystawy pochodzą z kolekcji BWA, Muzeum Warmii i Mazur oraz kolekcji prywatnej. Wernisaż prac odbędzie się w środę 15 listopada (środa) 17:00 w siedzibie BWA Galeria Sztuki.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 5°C
Deszcz 11°C