Idź do treści strony
21.08.2019 10:19

Szczelność sieci do sprawdzenia

Widok na miasto

Zbliża się coroczne badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. W wykryciu ewentualnych uszkodzeń pomoże barwienie wody i... czujność mieszkańców.

W najbliższych dniach może się zdarzyć, że woda zmieni kolor na jaskrawo żółtozielony. To standardowe działanie firm ciepłowniczych. Dzięki temu skutecznie można wykryć nieszczelność infrastruktury - m.in. rurociągów i wymienników ciepła. Barwiona woda może pojawić się choćby w przestrzeni publicznej czy kranach z ciepłą wodą.

- Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego - informuje Magdalena Górecka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie. - Rozkłada się pod wpływem światła. Jednak w przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów prosimy o pilny kontakt z lekarzem.

Zastosowany preparat jest używany przede wszystkim do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych.

Ogromną rolę w wykryciu ewentualnych nieszczelności mogą odegrać mieszkańcy Olsztyna. Ciepłownicy apelują o pomoc - jeśli zauważą Państwo zabarwioną wodę na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub 89 526 85 13 albo przekazać wiadomość na adres e-mail: biuro@mpec.olsztyn.pl lub pogotowie@mpec.olsztyn.pl.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 2°C
Pochmurnie 2°C