Idź do treści strony
17.07.2017 13:35

Siatkarski World Tour tuż, tuż

Zawodnicy i oficjele po ostatniej konferencji przed World Tour

Do rozpoczęcia siatkarskiego święta w stolicy Warmii i Mazur odliczamy godziny. Start czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour już w środę (19 lipca).

Poza olsztyńskimi zmaganiami cztery gwiazdki ma jedynie turniej w Rio de Janeiro. Właśnie o taki status (w pięciogwiazdkowej klasyfikacji) ubiegały się władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To już trzeci raz, gdy na plaży położonej nad brzegiem jez. Krzywego gościć będziemy najlepsze siatkarskie pary świata. Od 19 do 23 lipca widzowie będą mogli obejrzeć ponad 100 spotkań na najwyższym poziomie.

- Znakomita promocja siatkówki i naszego miasta - tak o zbliżającym się turnieju mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Transmisje z imprezy na pewno dotrą do wielu kibiców w kraju jak i za granicą. Wierzę, że te zawody okażą się sukcesem na każdym polu.

Główny stadion jest już gotowy na przyjęcie zawodników i widzów. Na trybunach łącznie będzie mogło zasiąść 3100 osób. Na jedną z nich, tzw. "jeziorną" wstęp nie będzie biletowany. Co ważne - na wszystkich arenach zmagania przez pierwsze dwa dni turnieju będzie można obserwować za darmo. Poza głównym stadionem z trybun będzie można śledzić rywalizację przy bocznych boiskach.

- Wszystko jest na ostatniej prostej - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk. - Cieszę się, że Olsztyn kolejny raz jest gospodarzem tego turnieju, bo to miasto przyjazne siatkówce.

Łącznie w Olsztynie gościć będziemy reprezentantów aż 41 krajów z czterema najlepszymi brazylijskimi parami na czele. Będą mistrzowie olimpijscy Alison/Bruno Schmidt oraz ubiegłoroczni triumfatorzy, Łotysze Samoilovs/Smedins. Polskę będzie reprezentować dziewięć par - cztery kobiece i pięć męskich.

- Dwa lata temu zdobyłam tu brąz - mówi Kinga Kołosińska. - Liczę, że tym razem, choć z inną partnerką, to nie będzie gorzej.

Zmagania w Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 potrwają od środy do niedzieli (19-23 lipca).

[harmonogram gier] [bilety na World Tour]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Śnieg -1°C
Częściowe zachmurzenie 3°C