Idź do treści strony
13.06.2017 10:05

Sezon kąpielowy czas start!

plaża miejska Olsztyn

Dobra wiadomość dla spragnionych kąpieli. W tym tygodniu otwiera się pierwsze kąpielisko sezonowe.

- W najbliższy czwartek (15 czerwca) otworzymy pierwsze kąpielisko w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Kolejne rozpoczną funkcjonowanie kilka dni później.  

Kąpieliska będą otwarte do końca wakacji, na wszystkich nad bezpieczeństwem wypoczywających  będzie czuwał ratownik. Na czwartkową inaugurację sezonu kąpielowego zaplanowano otwarcie Wodnego Placu Zabaw CRS Ukiel. To nie jedyna atrakcja sezonu letniego przygotowana przez OSiR.

 - Turyści oraz olsztynianie wypoczywający na plażach nad jeziorem Ukiel będą mieli do dyspozycji trzy wypożyczalnie sprzętu sportowego, w których można zaopatrzyć się w rowery turystyczne, nartorolki, łyżworolki, zestawy nordic walking, zestawy gier - opowiada Litwiński. - Miłośnicy sportów wodnych będą mogli wypożyczyć kajaki, rowery wodne, kanu, łodzie wiosłowe, deski z żaglem, sprzęt do kitesurfingu i łodzie żaglowe. Do dyspozycji będą również boiska do sportów plażowych.

W sezonie letnim na terenie CSR "Ukiel" odbędzie się szereg imprez m.in. Projekt Plaża TVN, Olsztyn Green Festiwal. Będzie to również miejsce rozgrywek ważnych imprez sportowych m.in. Mistrzostw Polski w Rugby Plażowym, Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej, Półmaratonu Ukiel, MTB Mazovia w kolarstwie.


Harmonogram pracy kąpielisk sezonowych:
- Kąpielisko "Plaza Miejska 1" od 15.06 do 03.09, CRS "Ukiel", ul. Kapitańska 23
- Kąpielisko "Plaża Miejska 2" od 24.06. do 03.09, CRS "Ukiel", ul. Kapitańska 23
- Kąpielisko "Plaża Miejska 3" od 01.08 do 31.08, CRS "Ukiel", ul. Kapitańska 23
- Kąpielisko "Słoneczna Polana" od 24.06 do 31.08, CRS "Ukiel", ul. Sielska 38
- Kąpielisko "Skanda" od 24.06 do 31.08, ul. Plażowa<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 5°C
Częściowe zachmurzenie 12°C