Idź do treści strony
06.02.2019 15:04

Rusza budowa nowej remizy

Prezes OSP Gutkowo wbija pierwszą łopatę pod budowę nowej remizy

Znaczna poprawa warunków funkcjonowania strażaków-ochotników z Gutkowa - to jeden z celów inwestycji. Projekt wygrał w głosowaniu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Propozycja strażaków zyskała ponad 3,6 tys. głosów poparcia. W poprzednim roku inwestycja była przygotowywana do realizacji, teraz oczekiwany obiekt powstanie przy ul. Porannej.

- To bez wątpienia ważna inwestycja w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna - mówi dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński. - Można powiedzieć, że to wzorcowa inwestycja, jeśli chodzi o budżet obywatelski. Wszystkie strony od początku do końca były bardzo zaangażowane w przedsięwzięcie. Lada moment będziemy się cieszyć z otwarcia tego obiektu.

Inwestycja to przede wszystkim garaż z czterema stanowiskami postojowymi na samochody ratowniczo-gaśnicze i część socjalna. Poza tym powstać ma plac manewrowy, parking, niezbędne podłączenia.

- Bardzo cię cieszę, że tak dobrze układa nam się współpraca z miastem - mówi prezes OSP Gutkowo, Paweł Zapadka. - Każdego roku udaje się wygospodarować jakieś pieniądze na wsparcie naszej jednostki. A ta inwestycja jest dla naszej działalności kluczowa. Przecież nasza działalność to nie tylko gaszenie pożarów, likwidacja miejscowych zagrożeń. Realizujemy też funkcję edukacyjną, wychowawczą. Takie miejsce jest nam niezwykle potrzebne.

Inwestycja ma wartość miliona złotych. Ma być zrealizowana w pół roku. Pierwsze prace mają się zacząć w następnym tygodniu.

[wbicie pierwszej łopaty - galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 14°C
Pogodnie 24°C