Idź do treści strony
28.03.2017 09:20

Prezydent Olsztyna z tytułem Lidera Samorządu 2016

Podczas uroczystej gali w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie wręczono nagrody "Lider Samorządu 2016" dla najlepszych samorządowców. Piotr Grzymowicz wyróżniony w kategorii prezydent miasta na prawach powiatu.

W Krakowie trwa III Europejski Kongres Samorządów (27-28 marca). Pierwszy dzień zakończył się galą wręczenia nagród "Lider Samorządu" dla najlepszych samorządowców. W tym roku nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: wójt, burmistrz gminy miejsko-wiejskiej oraz prezydent miasta na prawach powiatu. Samorządowcem roku w kategorii prezydent miasta na prawach powiatu został Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

- Wkładamy dużo pracy w to, aby nasze małe ojczyzny się rozwijały - mówił podczas gali Piotr Grzymowicz. - Nie byłoby jednak sukcesów bez wsparcia jakie otrzymujemy z Unii Europejskiej.

Europejski Kongres Samorządów jest jedną z największych konferencji międzynarodowych w Europie, poświęconych zagadnieniom polityki regionalnej, współpracy samorządów z władzą centralną i przedstawicielami nauki oraz biznesem. Program Kongresu obejmuje ponad 80 wydarzeń i jest realizowany w ścieżkach: Finanse, Gospodarka, Środowisko, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto. W kongresie bierze udział blisko 2 tys. osób.

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie -2°C
Pochmurnie 0°C