Idź do treści strony
06.06.2018 14:17

Podwórka z Natury rozstrzygnięte!

Wizualizacja wyglądu podwórka

Jest rozstrzygnięcie w sprawie drugiej edycji programu "Podwórka z Natury". Teraz czas na realizację przygotowanych pomysłów.

Program jest skierowany do mieszkańców obszaru rewitalizacji, którzy chcą zmienić otoczenie miejsca swego zamieszkania w zielone miejsce spotkań i wypoczynku. Do udziału można zgłaszać przestrzenie, które są własnością gminy Olsztyn.

W tegorocznej edycji wystartowały trzy podwórka z Zatorza:
* podwórko przy ul. Żeromskiego 34,
* "Zaułek optymistów" - ul. Puszkina, Żeromskiego i Jagiellońskiej,
* "Mały Bronx" - ul. Limanowskiego 4-12.

Na potrzeby każdego z podwórek przygotowana została koncepcja zagospodarowania. Autorami są studenci architektury krajobrazu w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy blisko współpracowali z mieszkańcami.

- Przedstawiciele komisji uznali, że każda z opracowanych koncepcji jest ciekawym i niepowtarzalnym projektem, a jednocześnie przemyślaną odpowiedzią na problemy zidentyfikowane przez mieszkańców w przestrzeni ich najbliższego otoczenia - informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Na realizację każdej koncepcji w tym roku przeznaczone jest 17 tys. zł. Dodatkowe wsparcie - 9 tys. złotych - trafiło do "Zaułka optymistów" za koncepcję ogrodu deszczowego, wpisującego się w jednocześnie w działania przyjazne i potrzebne środowisku. To oryginalne i nowatorskie rozwiązanie, które dotychczas nie było stosowane w Olsztynie.

Koncepcje powstały pod nadzorem dr inż. arch. Wiesławy Gadomskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Linki do nich są poniżej. Natomiast propozycje na dużych planszach można oglądać do 13 czerwca na I piętrze ratusza.

["Zaułek optymistów": 1 | 2] [podwórko przy Żeromskiego 34: 1 | 2] ["Mały Bronx": 1 | 2]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C