Idź do treści strony
21.12.2016 13:06

Plebiscyt na stolicę świetlną

logo akcji

Ruszyła akcja "Świeć się z Energą", podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce.

Dekorowanie przestrzeni miast stało się już tradycją. O magii świąt przypominają przystrojona choinka, świetliste instalacje i ozdoby, które umilają przechodniom miejską przestrzeń, a także stają się powodem do dumy mieszkańców. Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć. 

W ramach akcji „Świeć się z Energą” wybierana jest  "Świetlna stolica Polski". Olsztyn z pewnością może pochwalić się iluminacjami świąteczno-jarmarkowymi. Zachęcamy więc do udziału w plebiscycie i przesyłania zdjęć olsztyńskich dekoracji świątecznych.

Każdy może pokazać piękno świątecznego Olsztyna. Wystarczy tylko wejść na stronę organizatora tutaj, dodać zdjęcie przedstawiające rozświetlone miasto, zaznaczyć opcję "Świetlna stolica Polski", i tym samym zgłosić Olsztyn do plebiscytu. Jeżeli miasto już kandyduje dodatkowe zdjęcia zasilą jego społecznościową galerię. Nagrodami dla "Świetlnej stolicy Polski" jest sprzęt AGD, który trafi do miasta, a następnie do potrzebujących.

Poza konkursem miast w ramach akcji organizowany jest również indywidualny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich - zarówno pasjonatów - amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 tys. zł.

Czy Olsztyn zostanie najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce przekonamy się niebawem. Z pewnością jest miastem znakomicie oświetlonym o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

W 2015 roku otrzymaliśmy tytuł "Najlepiej oświetlonej Gminy i Miasta 2015". Wyróżnienie przyznano za oświetlenie ulic w ramach projektu: "Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego" oraz za oświetlenie zrealizowane w ramach projektu: "Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym". Komisja podkreśliła wysoką jakość zrealizowanej inwestycji, jej duży zasięg oraz zastosowanie automatyki, która dodatkowo ogranicza zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu niezbędnych parametrów oświetleniowych i komfortu widzenia.

Warto też wspomnieć, że Gmina Olsztyn była kilkukrotnym laureatem poprzednich edycji konkursu:

2014r. - II nagroda za oświetlenie parku centralnego
2013r. - I nagroda za oświetlenie terenów rekreacyjnych w strefie przedsiębiorczości z wykorzystaniem innowacyjnego, energooszczędnego sterowania poziomem oświetlenia
2011r. - I miejsce w kategorii "Oświetlenie okazjonalne" za oświetlenie i iluminację II Warmińskiego Jarmarku Świątecznego

 

 

 

 

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 8°C
Pochmurnie 14°C