Idź do treści strony
19.05.2017 12:42

Pieniądze na działania edukacyjno-animacyjne

Nawet 5 tys. zł dotacji. Tyle można uzyskać na realizację pomysłów związanych z edukacją kulturalną.

Celem konkursu "Wędrowna Akademia Kultury" jest propagowanie współdziałania pomiędzy sferą kultury, a sferą edukacji w realizowaniu przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji  kulturowej.

- Chcemy rozwijać organizacyjne i merytoryczne podstawy współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji oraz stworzyć organizacyjne i finansowe platformy współpracy osób zajmujących się edukacją kulturową w regionie - mówią organizatorzy przedsięwzięcia. - Dążymy do powstania licznych sieci współpracy, angażujących szkoły, stowarzyszenia, instytucje kulturalne i artystyczne.

Udział konkursie mogą wziąć osoby prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie warmińsko-mazurskim. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy - to złożenie wniosków - projektów z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Wioski należy składać mailowo: bmk@ceik.eu oraz w formie papierowej do 1 czerwca. Formularz do pobrania tutaj.
Laureaci pierwszego etapu przygotują szczegółowe wnioski konkursowe, które oceni zewnętrzna komisja. Zgłaszać je będzie można do 25 czerwca, a pełna lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona pięć dni później.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, który realizowany będzie w latach 2016-18. Część projektu finansuje Narodowe Centrum Kultury.

Więcej o konkursie tutaj.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Lekki deszcz 15°C
Deszcz 17°C