Idź do treści strony
13.12.2016 12:47

Panorama Olsztyna online

panorama Olsztyna

Widok z ratuszowej wieży na centrum Olsztyna oraz Stare Miasto dostępny przez całą dobę.

Pierwsza kamera przekazująca obraz na żywo funkcjonuje w Olsztynie od kilku lat. Umiejscowiona jest na Starym Mieście i skierowana na Ławeczkę Mikołaja Kopernika tutaj.

Od początku grudnia ruszył przekaz z drugiej kamery zlokalizowanej na wieży olsztyńskiego ratusza.

- Już od dłuższego czasu szukaliśmy możliwości montażu kolejnej kamery - mówi dyrektor Biura Promocji, Krzysztof Otoliński. - Prowadziliśmy rozmowy z różnymi firmami oraz z jedną z wiodących stacji telewizyjnych.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła w listopadzie firmą Zink, a już w grudniu ruszył przekaz obrazu z kamery umieszczonej na wieży ratusza. Kamera umożliwia podziwianie panoramy olsztyńskiej o różnych porach dnia i nocy.

- Montaż obrotowej kamery na wieży ratuszowej pozwalający oglądać Olsztyn w rozpiętości ok. 180 stopni, w obrazie HD, z pewnością wzmocni przekaz promocyjny stolicy Warmii - dodaje Otoliński. - Szczególnie ten obraz pokazujący nasze iluminowane obiekty.

Widok z ratusza obejmuje centrum oraz Stare Miasto. Jest dostępny bez przerwy, przez całą dobę. Na chwilę obecną panoramę Olsztyna można oglądać poprzez stronę olsztyn.webcamera.pl. Wkrótce będzie dostępna również na oficjalnej stronie Urzędu Miasta www.olsztyn.eu oraz na portalu turystycznym www.visit.olsztyn.eu.

Z obrazów przesyłanych przez portal webcamera.pl korzystają już stacje telewizyjne tj. Polsat, Polsat News, Telewizja Polska, Superstacja, czy telewizja Jambox. Przekaz z kamer odnotowuje rocznie ponad 40 milionów wyświetleń. Z portalu korzysta 15 milionów unikalnych użytkowników, którzy rocznie spędzają na stronie ponad
600 tys. godzin.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Mgła 2°C
Pochmurnie 2°C