Idź do treści strony
09.08.2018 15:02

Olsztyńska inwestycja pod obserwacją

Uczestnicy studyjnej wizyty w olsztyńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego

Przedstawiciele trzech polskich aglomeracji przyglądają się realizacji Bezpiecznego MOF-u. Zdobytą w Olsztynie wiedzę planują wykorzystać w swoich regionach.

Bezpieczny Miejski Obszar Funkcjonalny to projekt, którego celem jest wprowadzenie systemu bezpieczeństwa regionu olsztyńskiego. Ma służyć podniesieniu jakości życia w stolicy regionu i w okolicznych gminach. Jego efektem będzie powstanie m.in. Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, stworzenie spójnego cyfrowego systemu łączności między służbami, poprawa bezpieczeństwa na akwenach oraz powstanie Regionalnego Magazynu Kryzysowego.

- To bardzo ważna wizyta dla nas wszystkich - mówił podczas czwartkowego (9 sierpnia) spotkania inaugurującego wizytę prezydent Piotr Grzymowicz. - Dzięki temu będziemy mogli wymienić doświadczenia każdego z regionów w zakresie budowania systemów bezpieczeństwa.

Do Olsztyna przyjechali przedstawiciele Aglomeracji Opolskiej, Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz Aglomeracji Ostrowsko-Kaliskiej. To łącznie ok. 30 osób z różnych stron Polski.

- Bez wątpienia będziemy mieć dużo pytań - zaznaczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Robert Wierzbowski. - Bardzo chętnie dowiemy się, w jaki sposób realizuje się takie zadanie,
jakie jest udziałem Olsztyna i okolicznych gmin.

Pierwszego dnia goście zapoznali się z podstawowymi założeniami projektu, odwiedzili plac budowy Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa oraz Magazynu Kryzysowego, poza tym zapoznali się z już funkcjonującym w Olsztynie na jez. Ukiel systemem ostrzegania. W piątek ciąg dalszy rozmów i wymiany doświadczeń związanych z działaniem Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 4°C
Czyste niebo 6°C