Idź do treści strony
23.10.2019 09:45

O "Autobusie kultury" dowie się cała Polska!

Pomalowany na żółto, charakterystyczny autobus

Rewelacyjny odbiór pierwszej edycji olsztyńskiej akcji. "Autobus kultury" zajechał aż do Ogólnopolskiej Konferencji "Wolontariat w kulturze", która odbędzie się za miesiąc w Warszawie.

Stary autobus przemieniony w mobilny dom kultury przez wakacyjne miesiące przemierzał olsztyńskie ulice. Co tydzień zatrzymywał się w innym osiedlu, by dotrzeć od jak największej liczby mieszkańców.

Inicjatywa została dostrzeżona na arenie ogólnopolskiej. W konferencji, która odbędzie się 25 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie, weźmie udział przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Kultury, Patrycja Bałabańska. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci będą rozmawiać o istocie wolontariatu w instytucjach kultury. Program wydarzenia uzupełnią stoliki projektowe z udziałem autorów dobrych praktyk.

I właśnie jako jedna z dobrych praktyk przedstawiona zostanie akcja olsztyńskiego MOK-u. To będzie doskonała okazja, by opowiedzieć przedstawicielom instytucji kulturalnych z całej Polski o rekrutacji do projektu i doświadczeniami ze współpracy z wolontariuszami.

- Animatorzy MOK zachęcali lokalsów do twórczej wycieczki w głąb siebie - przypomina akcję Patrycja Bałabańska. - Bez pasów bezpieczeństwa, bez asekuranckich hamulców, nigdy na wstecznym, pokazując, że olsztyńskie osiedla pełne są wspaniałych, kreatywnych i otwartych osób. Ważnym ogniwem byli zrekrutowani wcześniej wolontariusze, którzy przez całe lato pracowali przy projekcie, swoim zaangażowaniem i kreatywnością wzbogacając inicjatywę MOK.

Łącznie - podczas trwania akcji - do "Autobusu kultury" zajrzało do ponad 2,2 tys. osób.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Pochmurnie 14°C