Idź do treści strony
13.06.2017 15:21

Nowy dworzec Olsztyn Zachodni otwarty

Dworzec Zachodni Olsztyn

Od dzisiaj podróżni mogą korzystać ze zmodernizowanego dworca Olsztyn Zachodni. Jest nie tylko nowoczesny, ale i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek dworca został odnowiony zarówno z zewnątrz jak i w środku. Wymieniono okna, drzwi oraz wszystkie instalacje. Renowacji poddany został również plac przed dworcem. Zadbano o zieleń sadząc w okolicy 40 drzew i niemal 950 krzewów niskopiennych. Ponadto zamontowane zostały nowe ławki i siedziska dla podróżnych, a w sąsiedztwie budynku nowe miejsca postojowe.

Zmodernizowany  obiekt  pozbawiony  jest   barier  architektonicznych. Znacznym ułatwieniem dla osób o ograniczonej mobilności jest pochylnia łącząca budynek dworca z miastem i miejscami postojowymi. Z myślą o osobach niewidomych zainstalowane zostały ścieżki prowadzące oraz tyflograficzne mapy obiektu.  Niedosłyszący mogą skorzystać  z  pętli  indukcyjnych,  ułatwiających zrozumienie komunikatów głosowych.

Na dworcu dostępna jest jedna kasa biletowa w poczekalni wewnętrznej, wydzielona przestrzeń dedykowana dla opiekuna z dzieckiem, toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zadaszona poczekalnia zewnętrzna. Pod zadaszeniem dworca przygotowano również 9 nowych stojaków na rowery oraz samoobsługową stację napraw, która pozostaje do dyspozycji rowerzystów 24h na dobę. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny oraz system inteligentnego zarządzania budynkiem.

Z uwagi na bliskie sąsiedztwo olsztyńskiego Starego Miasta, przy wejściu z peronów na teren dworca zamontowano trzy tablice sytemu informacji miejskiej, ułatwiające turystom orientację w przestrzeni Olsztyna.

źródło: mat. prasowe PKP S.A.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 5°C
Częściowe zachmurzenie 12°C