Idź do treści strony
10.07.2018 14:11

Noce (nie tylko) bluesowe

Jeden z flagowych okrętów Olsztyńskiego Lata Artystycznego – Noce Bluesowe – zmienia nieco kurs. Zamiast prezentować od dawna określony gatunek, otwiera się na inne odmiany muzyki.

Strażników i ortodoksów bluesowej pieczęci prosimy o wyrozumiałość, świadomie i lekko zacieramy jej tożsamość, aby zyskała bardziej otwarte oblicze - zapowiada Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie - Jesteśmy przekonani, że blues nie musi być gatunkiem hermetycznym, skupiającym jedynie długoletnich fanów – widzimy go jako płaszczyznę muzycznego porozumienia, jako źródło, z którego wyrastają inne gatunki muzyczne.

To oznacza, że w tym roku impreza zmieni nie tylko formułę, ale i nazwę. Podczas "NOCY (nie tylko) BLUESOWYCH" będzie można delektować się także innymi „rdzennymi” gatunkami, które leżą u podstaw wszystkich współczesnych stylów muzycznych. Pojawi się więc blues, swing, jazz, a nawet etno. Zgodnie z tradycją nie zabraknie też koncertów pod szyldem Dobranocki Bluesowe – będą one organizowane w Galerii Sowa.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 4°C
Czyste niebo 6°C