Idź do treści strony
05.06.2017 15:14

Nauczycielka SP 13 z nagrodą eTwinning 2017

dyplom za zajęcie II miejsca etwinning

Podstawy programowe poszerza o europejskie projekty, które doceniane są na arenie międzynarodowej. Jej działania wyróżniono podczas gali rozdania nagród w konkursach eTwinning 2017.

W piątek (2 czerwca) w Łazienkach Królewskich odbyła się gala wręczenia nagród nauczycielom zwycięskich projektów eTwinning 2017. Reprezentantka SP 13, Jolanta Okuniewska, zdobyła II miejsce w kategorii projektów realizowanych przez nauczycieli pełniących funkcję ambasadora programu eTwinning.

- Wyróżnienie jest rezultatem fantastycznej współpracy przy projekcie "Open the gates to the Universe" - mówi Jolanta Okuniewska. - Projekt ten realizowałam w ubiegłym roku z uczniami klasy drugiej SP 13.  Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 90 projektów.

Jolanta Okuniewska nagrodę otrzymała z rąk Podsekretarza Stanu w MEN, Marzenny Drab oraz Sekretarza Stanu MAiC, Marka Zagórskiego. Nagrodę otrzyma również projekt "Open the gates to the Universe", który jest zdobywcą nagrody głównej w konkursie europejskim. Wręczenie nagród odbędzie się jesienią, najprawdopodobniej na Malcie. Z działaniami uczniów można zapoznać się odwiedzając stronę projektu.

eTwinning jest to program edukacyjny Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele korzystają z Internetu we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C