Idź do treści strony
13.09.2018 14:53

Napisz kartkę do powstańców warszawskich

Rozpoczął się BohaterON, czyli kampania społeczna która ma upamiętnić uczestników Powstania Warszawskiego. Jeśli też chcesz wyrazić swój szacunek i podziękować tym ludziom za wszystko czego dokonali - włączcie się do akcji!

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, organizatorzy zwracają szczególną uwagę na "Kobiety pistolety" - łączniczki i sanitariuszki Powstania Warszawskiego. Akcja jest także kierowana do powstańców warszawskich, byłych więźniów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof.

Ogólnopolska kampania "BohaterON" polega na wysłaniu kartki, która trafi do  powstańców  warszawskich. Specjalne, bezpłatne pocztówki można otrzymać na poczcie, w punktach Lotto i na stacjach Orlen, następnie zaś trzeba je dostarczyć do jednej z dwóch olsztyńskich szkół - Szkoła Podstawowa nr 33 lub XI Liceum Ogólnokształcącego, skąd zostaną nadane do konkretnych osób. 

Młodzież z tych szkół sama też będzie wypełniała pocztówki. Wcześniej uczniowie poznają historie bohaterów,m.in. ze strony Muzeum Stutthof oraz strony Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kartki do obu szkół można przynosić do 27 września.

 Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego "bohater" oraz angielskiego "on", czyli "włączyć". Angielskie "on" dosłownie włącza historię bohatera film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

 Włącz historię tu.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 2°C
Pochmurnie 2°C