Idź do treści strony
16.05.2018 16:42

Na Towarowej zmiany [schemat]

Schemat organizacji ruchu

Kolejny etap przebudowy niezwykle istotnej trasy. Wykonawca będzie przebudowywać obecne skrzyżowanie Towarowej z Leonharda.

- Jednym ważniejszych elementów nowej organizacji ruchu ma być uruchomienie ronda na wysokości skrzyżowania ulic Towarowej ze Stalową - informuje kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. - Takie rozwiązanie ma nieco ułatwić kierowcom poruszanie się w tym rejonie.

Kierowcy jadący w stronę ul. Dworcowej będą mieć dyspozycji prawą część północnego pasa ul. Towarowej. Komunikacja w kierunku ul. Leonharda i Wyszyńskiego w obu kierunkach będzie częściowo realizowana już nową nitką Towarowej i wzdłuż marketu OBI.

- Jadący Towarową od Dworcowej będą musieli skorzystać ze specjalnego łącznika - dodaje Jarosław Krzemieniewski. - W Leonharda od razu będą mogli skręcić tylko kierowcy pojazdów do 3,5 tony. Kierowcy ciężarówek, aby skorzystać z objazdu na Warszawę, ze względów technicznych będą musieli objechać rondo.

Te zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek (21 maja) wieczorem. Prace mają potrwać ponad dwa miesiące.

- Ten rok jest szczególny, jeśli chodzi o ulice wiodące do obwodnicy - przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Zgodnie z zapowiedziami z niezbędnym układem drogowym będziemy gotowi do końca roku.

Wtedy też ma zostać oddana do użytku południowa obwodnica Olsztyna.

(kliknij, aby powiększyć)

 

 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C