Idź do treści strony
11.01.2019 12:05

MotoWOŚP

Zabytkowy samochód fiat 125p

Koncerty, warsztaty, wyjątkowe pokazy - to część atrakcji, na jakie można liczyć przy okazji dwudniowego finały WOŚP w Olsztynie. Na nudę nie będą też narzekać wielbiciele motoryzacji.

Około pół tysiąca wolontariuszy, licytacje oryginalnych gadżetów, prawie 50 imprez w ciągu dwóch dni - to będzie wyjątkowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia charytatywnej akcji będą odbywać się praktycznie w każdym zakątku Olsztyna - od galerii handlowych i teatru lalek (sobota, 12 stycznia) po m.in. obiekty sportowe, plaże, Stare Miasto (niedziela, 13 stycznia).

Atrakcji mogą się spodziewać miłośnicy motoryzacji - zarówno w wydaniu klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym. To doskonale znane propozycje związane z pojazdami zabytkowymi, ale także rajdówkami serwowane będą w niedzielę.

Na oryginalne zwiedzanie Starego Miasta - od 10:00 do 19:00 - zapraszają przedstawiciele firmy Agraf. Podczas odbywającej się już dziesiąty raz imprezy "Klasyczna Jazda" będzie można przejechać tę część Olsztyna zabytkowym samochodem lub motocyklem.

- Bardzo byśmy chcieli pobić zeszłoroczny rekord - mówią organizatorzy. - Wówczas zgromadziliśmy 30 tysięcy złotych.

Tych, którzy uwielbiają adrenalinę, zapach wysokooktanowego paliwa, branie zakrętów bokiem, na swoja imprezę zaprasza Automobilklub Warmiński. Na parkingu przed hipermarketem Carrefour od 11:00 do 13:30 kolejna, już 25. odsłona "Jazdy z Mistrzem".

- Zaprosiliśmy najlepszych kierowców rajdowych z Warmii i Mazur, którzy od wielu lat udostępniają prawe fotele "pilotom orkiestrowym" - zachęca dyrektor imprezy, Wojciech Fijałkowski. - Jestem przekonany, że zabawa będzie jak zwykle bezpieczna i dostarczy do puszek WOŚP kolejne, tak potrzebne złotówki.

Wśród zaproszonych rajdowców są: Krzysztof Bubik, Sebastian Chrzanowski, Konrad Dudziński, Robert Kocik, Marcin Kurp, Zbigniew Staniszewski. Poza tym do zdobycia będą unikatowe gadżety, jak kalendarz na 2019 rok litewsko-polskiej załogi na rajd Dakar z autografami zawodników - jedna sztuka w Polsce.

[program olsztyńskiego finału WOŚP]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 17°C
Pogodnie 20°C