Idź do treści strony
31.05.2019 09:11

Mamy uchwałę o OBO

Radni podczas sesji

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta olsztyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, którego realizacja wynika z ustawy.

Powstanie projektu uchwały było poprzedzone konsultacjami społecznymi w formie warsztatów, na których mieszkańcy omawiali tryb i zasady budżetu obywatelskiego w Olsztynie. Podczas wielogodzinnych rozmów wypracowano ciekawe rozwiązania, których kierunki wyznaczyła ustawa oraz dotychczasowe doświadczenia w realizacji sześciu edycji tego obywatelskiego działania.

- Cieszę się bardzo, że po ciekawej i ważnej dyskusji o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim Rada Miasta przyjęła uchwałę umożliwiającą realizację OBO 2020 - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

W tym roku będziemy decydować o projektach, które zostaną zrealizowane w 2020 roku za kwotę 6,4 mln zł. Na projekty osiedlowe przeznaczono kwotę 4,4 mln zł a na miejskie - dwa miliony. Nad realizacją OBO będą czuwać dwa zespoły - koordynujący i opiniujący.

Do realizacji OBO 2020 dołączy także silna reprezentacja naukowców z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, co pozwoli na czerpanie z doświadczeń naukowych w obszarze obywatelskości.

Zasięg Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest coraz większy, przybywa nie tylko zaangażowanych osób, ale także zrealizowanych projektów - dużych i małych, i co ważne z różnych dziedzin funkcjonowania miasta. Wkrótce rozpoczniemy nabór wniosków z projektami, co jest pierwszym etapem realizacji OBO 2020. 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 8°C
Częściowe zachmurzenie 17°C