Idź do treści strony
20.09.2019 08:12

Mała książka – wielki człowiek

Uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów i rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Tak do wizyt w bibliotece przekonują pracownicy MBP. A najmłodszych kuszą wyprawkami książkowymi!

Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

- Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie - mówi Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie -  Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

I dlatego już od najmłodszych lat warto zabierać dziecko do biblioteki. By zachęcić je do tych wizyt pracownicy MBP po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek”!

- W zabawie może wziąć udział każde dziecko (ur. w latach 2013 – 2016 r.), które przyjdzie do jednej z 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie biorących udział w projekcie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą- zachęca Katarzyna Masiewicz,  kierowniczka promocja MBP.

W wyprawce znajdują się:

  •     książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych;
  •     broszura dla rodziców, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania;
  •     Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.


Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

WAŻNA INFORMACJA!
Dziecko, które odebrało wyprawkę w poprzedniej edycji, może ponownie przystąpić do projektu i odebrać nową (inną niż poprzednio) książkę.
Lista bibliotek zaangażowanych w projekt dostępna jest na stronie MBP.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Częściowe zachmurzenie 18°C