Idź do treści strony
14.10.2019 14:49

Kwesta na zabytkowe nakropolie - wolontariusze poszukiwani!

Nagrobek po renowacji

Tradycyjnie już podczas dnia Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach odbędzie się kwesta. Organizatorzy ze Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach zachęcają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Aktorzy, dziennikarze, politycy, samorządowcy - każdego roku na nekropoliach stolicy regionu pojawiają się znane postaci naszego życia publicznego, by zbierać pieniądze na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii. Nie inaczej będzie w tym roku.

Zbiórka na rzecz ratowania dawnych cmentarzy prowadzona jest od 2003 roku. w tym czasie zebrano ok. 300 tys. złotych. Natomiast od 2006 roku na ten sam cel z budżetu Olsztyna przeznaczono ok. pół miliona złotych. Dzięki temu możliwe było wielu mogił, krzyży, ogrodzeń, a także kaplic na historycznych nekropoliach stolicy regionu - św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach.

Ubiegłoroczna zbiórka była jedną z najlepszych w historii. Do puszek wolontariuszy trafiło dokładnie 22 736,64 PLN.

Być może w tym roku uda się poprawić ten rezultat. Aby to było możliwe, niezbędni są chętni do kwestowania na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 660 717 110.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pogodnie 7°C
Częściowe zachmurzenie 17°C