Idź do treści strony
23.09.2019 15:17

Kręciliśmy, aż miło!

Uczestnicy akcji "Kręć z urzędem"

Założyliśmy, że wykręcimy pięć tysięcy kilometrów. Pokonaliśmy niemal cztery razy więcej! Pierwsza edycja akcji "Kręć z urzędem" za nami.

- Cel osiągnęliśmy już w środę przed godz. 9:00 - mówi pomysłodawczyni akcji, Monika Stankiewicz z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - A licznik zatrzymał się na 19 882 km.

Swoją cegiełkę do akcji dołożyło 327 osób, z czego 50 osób przejechało ponad 100 km. A średnio każdy uczestnik przebył ponad 60 kilometrów.

- Zliczały się kilometry z rozmaitych dziedzin sportowych – przypomina Kamila Silwanowicz z Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. – Uczestnicy m.in. jeździli na rowerze, na rolkach, biegali, uprawiali nordic walking, pływali czy , jeździli konno.

Akcja cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, bo poza korzyściami zdrowotnymi, ekologicznymi czy zwykłą satysfakcją kryło się za tym coś jeszcze - wsparcie sponsora, brokera ubezpieczeniowego, firmy Nord Partner.

- Od kilku lat staramy się wspierać inicjatywę towarzyszącą Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu w Olsztynie. – mówi dyrektor olsztyńskiego przedstawicielstwa Nord Partner, Maciej Murawski. - Z jeszcze większą radością wsparliśmy tegoroczną inicjatywę, która oprócz promowania ruchu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców, będzie mogła przełożyć się na rozwijanie zainteresowań sportowych u dzieci i młodzieży.

Sponsor przekaże podopiecznym olsztyńskiego Domu Dziecka pięć tys. złotych w formie karty podarunkowej sklepu Decathlon. Dodatkowo olsztyński Decathlon postanowił dołączyć się do naszej zabawy i ufundował nagrodę w wysokości 10 proc. wartości nagrody głównej na zakupy w ich sklepie.

- Misją Decathlon jest udostępniać sport dla wielu - dodaje Katrzyna Karwat z Decathlonu. - Przyglądając się z boku wspaniałej inicjatywie, która porwała wielu olsztynian postanowiliśmy ją wesprzeć. Nasza firma zatrudnia ludzi, który w sercu mają sport i wiemy, że wizja dodatkowej nagrody za włożony wysiłek jest motywująca. Dziękujemy Organizatorom za to wydarzenie.

A było ono elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 1°C
Pogodnie 3°C