Idź do treści strony
15.05.2018 13:42

Komunikacją miejską na Kortowiadę!

Parada wydziałów. Młodzież pomalowana i poprzebierana w kolorowe stroje maszeruje uliczkami Starego Miasta

Kortowiadowy bieg przełajowy, konkurs na wystrój akademików i maraton zumby - to pierwsze wydarzenia tegorocznej Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia potrwają od środy do niedzieli (16-20 maja).

W czasie zabawy do Kortowa i z miasteczka akademickiego najsprawniej będzie dostać się komunikacją miejską. ZDZiT uruchomi na czas juwenaliów wiele dodatkowych połączeń autobusowych.

- Mają ułatwić uczestnikom zabawy przemieszczanie się na koncerty i późniejszy powrót do domu - informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Po kortowskich koncertach na studentów będzie czekało 38 autobusów przegubowych. Pojazdy będą odjeżdżać nawet co 7-8 minut.  [szczegóły kursowania autobusów podczas Kortowiady 2018]

Od dłuższego czasu studencka zabawa w stolicy Warmii i Mazur nosi miano najlepszych juwenaliów w kraju. W tym roku organizowana jest już 59. raz. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą Dżem, Krzysztof Krawczyk i Enej.

Choć przedbiegi do juwenaliów zaczną się w środę, to najważniejsze wydarzenia w Kortowie będą odbywać się od czwartku. Wówczas oficjalna inauguracja i przemarsz studentów ulicami Olsztyna. Żacy odbiorą z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza klucz do bram miasta, a później pomaszerują w barwnym pochodzie do Kortowa.

Parada Wydziałów ze Starego Miasta przejdzie ulicami Staszica, Pieniężnego, Szrajbera (na tym odcinku będzie zajmować całą jezdnię), Śliwy (stąd do Kortowa prawy pas jezdni), Aleją Warszawską, z której skręcą w Heweliusza w Kortowie. W czasie przemarszu można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Szczegółowy program jest na stronie Kortowiady.

[komunikacja miejska na Kortowiadę] [strona Kortowiady 2018] [galeria zdjęć - Kortowiada 2017]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie -6°C
Czyste niebo -4°C