Idź do treści strony
02.11.2018 14:40

Kolejne podwórka mają szansę wypięknieć

Logo programu "Podwórka z Natury"

Ten program jest okazją do zmiany wyglądu najbliższego otoczenia oraz zacieśnienia sąsiedzkich relacji. Już trzeci raz startujemy z programem "Podwórka z Natury".

Często szare, zaniedbane, niesprzyjające przebywaniu na nich. Teraz mają szansę stać się oazami zieleni, urządzonymi na nowo przestrzeniami spotkań mieszkańców. Olsztynianie coraz chętniej zabiegają o swe najbliższe otoczenie, a wspierać ich inicjatywy ma program "Podwórka z Natury".

- Zapraszamy do udziału w programie mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji, którzy chcą współdziałać na rzecz zmian w swoim otoczeniu - zachęca dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, Justyna Sarna-Pezowicz. - Zgłoszenia mogą dokonywać 5-osobowe grupy sąsiedzkie, a przedmiotem zagospodarowania mogą być wyłącznie podwórka, które są własnością Gminy Olsztyn.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest integracja i pobudzenie aktywności mieszkańców. Właśnie stąd ma wynikać powstanie przyjaznych przestrzeni, które są w ogromnej części wykonywane przez samych zainteresowanych. Ci mogą liczyć na wsparcie ze strony młodych architektów krajobrazu z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz pracowników Urzędu Miasta.

Na zgłoszenia czekamy od 5 do 16 listopada. Formularze będą przyjmowane w tych dniach do godz. 15:00 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich (Urząd Miasta, pl. Jana Pawła II 1, II piętro, pok. 211). Informacji w tej sprawie udziela Paulina Żukowska - tel. 89  527 31 11 wew. 393, e-mail: zukowska.paulina@olsztyn.eu.

Zainteresowanych wzięciem udziału w programie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 listopada (środa) w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4 o godz. 17:00.

[mapa obszaru rewitalizacji] [facebook "Podwórka z Natury"] [szczegółowe informacje o programie]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 13°C
Pogodnie 18°C