Idź do treści strony
17.07.2017 13:16

Folklor na Starym Mieście

Uczestnicy dni folkloru wchodzą do amfiteatru

Są okazją by poznać tradycję i kulturę krajów z najdalszych zakątków świata. Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru odbędą się już 22. raz.

To jedno z najbarwniejszych wydarzeń kulturalnego sezonu w Olsztynie. Dni Folkloru "Warmia" na stałe wpisały się w kalendarz imprez i od lat przyciągają na Stare Miasto tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Pierwszym akcentem będzie barwny korowód, który ruszy sprzed Wysokiej Bramy we wtorek (18 lipca).

- O 17:00 ruszamy z naszym kolorowym świętem tańca, defiladą i koncertami - zachęcają organizatorzy. - Jak co roku liczymy na publiczność, która zapełni olsztyński amfiteatr po brzegi.

W tym roku  w stolicy regionu będzie można zobaczyć 16 zespołów folklorystycznych. Sześć to przedstawiciele Polski, z Warmią na czele. Z zagranicy zaprezentują się tancerze m.in. z Meksyku, Puerto Rico, Korei Południowej, Hawajów.

Występy odbywać się będą w olsztyńskim amfiteatrze, a także w pobliskich miastach. XXII Dni Folkloru potrwają do niedzieli (23 lipca). Wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Olsztyna.

[program]

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Śnieg -1°C
Częściowe zachmurzenie 3°C