Idź do treści strony

Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja – zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn  na rok szkolny 2013/2014.

 

Po raz ostatni rodzice mogą zdecydować, czy ich dziecko rozpocznie edukację w pierwszej klasie jako sześciolatek, czy też pozostanie w oddziale przedszkolnym. Do pierwszych klas pójdą dzieci urodzone w 2006 roku i 2007 roku.

 

Od września 2014 do pierwszej klasy obowiązkowo mają pójść wszystkie sześciolatki.

 

Szkoły podstawowe organizują dni otwarte i zebrania dla rodziców sześciolatków. Prezentują klasy przystosowane dla najmłodszych uczniów (z szafkami na książki, dywanami do zabawy i skrzyniami pełnymi zabawek).
Rodzice mogą zapoznać się z ofertą prowadzonych zajęć edukacyjnych, zajęć świetlicowych, pozalekcyjnych, szkolnej stołówki, a także poznać nauczycieli.

 

Zachęcamy do zapisania sześciolatków do klasy pierwszej. Im wcześniej dziecko zostaje objęte edukacją, tym lepiej i szybciej się rozwija.
Okres do szóstego roku życia jest bardzo ważny. W tym czasie dzieci najszybciej wchłaniają nowe informacje w szybki i łatwy sposób.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.ore.edu.pl w zakładce:  „Sześciolatek w szkole strona dla rodziców”  oraz www.nabor.pcss.pl/olsztyn/szkolapodstawowa/nabor

Kalendarz wydarzeń
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 7°C
Deszcz 9°C