Idź do treści strony
Gospodarka

Wyjdź na podwórko!

Marzysz o podwórku pełnym zieleni, na którym można usiąść żeby porozmawiać
z sąsiadem, a może wspólnie z innymi urządzić turniej zabaw podwórkowych dla maluchów, rozegrać partię szachów albo zorganizować sąsiedzki mecz badmintona?

Zapraszamy do udziału w programie mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji (mapa – link), którzy chcą współdziałać na rzecz zmian w swoim otoczeniu. Zgłoszenia mogą dokonywać 5-osobowe grupy sąsiedzkie, a przedmiotem zagospodarowania mogą być wyłącznie podwórka, które są własnością Gminy Olsztyn.

Zachęcamy aby zgłaszać do udziału w programie miejsca dotąd zapomniane i je zaadoptować, czyli uznać za własne! Efektem wdrażania programu będą podwórka nie tylko radujące zielenią, ale także takie, jakie pamiętamy z naszego dzieciństwa, żywe i pełne dobrej energii. Priorytetem jest zieleń, ale w projekcie zagospodarowania mogą znaleźć się inne elementy niezbędne do funkcjonowania podwórka: oprócz nasadzeń, także urządzenia małej architektury, układ komunikacyjny, miejsca postojowe, punkty gromadzenia odpadów, itp. (ważne: nie wszystkie te elementy mogą być sfinansowane z budżetu programu „Podwórka
z Natury 2019”).

Formularze zgłoszenia, stanowiące załącznik nr 1 do zasad udziału mieszkańców w programie, przyjmować będziemy  w dniach od 5 do 16 listopada 2018 r.  do godz. 15.00 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich, Ratusz, II piętro, pok. 211, Pl. Jana Pawła II 1.

Informacje o programie „Podwórka z Natury 2019”, w tym szczegółowy zakres obowiązków mieszkańców, znajdą Państwo w Zarządzeniu nr 474 Prezydenta Olsztyna z dnia 12 października 2018 r., dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 7 listopada 2018 r. w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4 o godz. 17.00.

Ponadto zachęcamy do bezpośredniego kontaktu  w godzinach pracy Urzędu Miasta Olsztyna:

Paulina Żukowska, Wydział Strategii i Funduszy Europejskich

Tel.: 89  527 31 11 wew. 393, e-mail: zukowska.paulina@olsztyn.eu

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/podworkaznatury/

Program „Podwórka z Natury 2019” realizowany jest przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki oraz we współpracy z Państwowym Liceum Plastycznym im. E. Mendelsohna w Olsztynie.  

Pogoda
Częściowe zachmurzenie 10°C
Pogodnie 14°C