Sport
25.08.2020 12:27

Elemental Tri Series Olsztyn 22 sierpnia 2020 Olsztyn

Start zawodów

Olsztyn po raz kolejny został gospodarzem imprezy Elemental Tri Series. Jest to impreza skierowana do amatorów i wyczynowców. Tegoroczna edycja odbyła się na dwóch dystansach: sprint (0,75 km pływania, 20 jazdy na rowerze,5 km biegu) i olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu).

Zawody rozpoczęły się od zmagań od zmagań na dystansie sprinterskim. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Daniel Dixon (Wielka Brytania, UAM TRIATHLON POZNAŃ) z czasem 00:55:36. Drugie miejsce zajął  Lukas Juranka (Czechy, X-Team BaNo, czas 00:58:26). Po brązowy medal sięgnął reprezentant Polski  Kamil Kulika (CTS – CzajaTrainingSystem, 00:58:42).

Najlepszą wśród kobiet na dystansie sprinterskim okazała się Czeszka Heidi Jurankova (X-Team BaNo), która uzyskała wynik 01:04:45.  Drugie i trzecie miejsce należało do Polek, drugą zawodniczką na mecie była Maja Wąsik (KLUB SPORTOWY SPORTWISE, 01:08:10), zaś trzecie miejsce należało do Emilii Wałach (UKS 51 Lublin, 01:15:19).

Na dystansie olimpijskim złoty medal wywalczył Łukasz Lis z klubu TRICLUB, który uzyskał czas 01:58:16. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Konieczny (NIEMANIEMOGE, 02:03:33). ostatnie miejsce na podium należało do Jakuba Kimmer (TTPSC, 02:03:34) Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Kącka (CTS Czaja Training System), która uzyskała wynik 02:21:39). Drugie miejsce na podium wywalczyła Monika Chodyna (3life team Najmowicz Triathlon, 02:22:36). Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Nowak (JERZYK TEAM, 02:24:03).