Idź do treści strony
Grunt księżycowy

Pół wieku od lądowania na Księżycu - atrakcje w Olsztynie

16.07.2019

W sobotę (20 lipca) minie dokładnie 50 lat od postawienia nogi na naturalnym satelicie Ziemi przez pierwszego człowieka. Na szereg atrakcji w tym dniu zaprasza Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Prezydent Olsztyna i nowy inwestor Stomilu

Radni zgodzili się za sprzedaż akcji Stomilu

15.07.2019

Kolejny krok w stronę zmiany właściciela spółki Stomil Olsztyn S.A. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o zbyciu większości akcji.

Młodzież podczas zajęć

Młodzież z Ekonomika odwiedziła miejscowość Sumy na Ukrainie

15.07.2019

Od 27 czerwca młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie brała udział w międzynarodowym projekcie "Polsko-Ukraiński Business Play – następny poziom". Został on przeprowadzony w miejscowości Sumy na...

Święto folkloru w Olsztynie

15.07.2019

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru to magiczne święto tańca, muzyki i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Ideą wydarzenia jest przybliżanie społeczności...

Przełajowe bieganie nad Jeziorem Długim

14.07.2019

W środę, 17 lipca, nad Jeziorem Długim odbędzie się piąta edycja biegu CITY TRAIL onTour – letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Nazwa – „onTour” – idealnie oddaje charakter imprezy – cykl to 10 biegów...

Porozumienie ws. sprzedaży Stomilu podpisane!

13.07.2019

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj (13.07.) zostało podpisane porozumienie pomiędzy dotychczasowymi akcjonariuszami spółki Stomil S.A. a nowym inwestorem strategicznym.

Parowóz

Zabytkowy pociąg w Olsztynie

12.07.2019

Nie lada gratka czeka na miłośników podróżowania zabytkowymi składami. Przez cztery dni w stolicy Warmii i Mazur gościć będzie historyczny pociąg.

Obrady marszałków województw

Marszałkowie obradują w Olsztynie

12.07.2019

Stolica Warmii i Mazur gości Konwent Marszałków Województw RP. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwoju samorządu.

Pogoda
Przelotne deszcze 12°C
Częściowe zachmurzenie 18°C