Idź do treści strony

Narodowy Dzień Sportu w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego

Z okazji Narodowego Dnia Sportu Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie zaprasza na spotkanie z piłkarzami, którzy przeszli do historii futbolu Warmii i Mazur. Gośćmi będą: Ireneusz Michałowski, Adam Zejer oraz Sylwester Czereszewski.

Kibicom piłki nożnej szerzej w/w sportowców przedstawiać nie trzeba, ale dla przypomnienia w dużym skrócie:

- Ireneusz Michałowski – dla przyjaciół i kibiców „Junior”. Sportowiec wszechstronnie uzdolniony. Piłkarz, bokser, koszykarz, tenisista stołowy. Jednak wybrał piłkę nożna, a najpiękniejsze lata kariery spędził w klubie OKS. Od ponad 26 lat jest społecznym działaczem W-M Związku Piłki Nożnej.

- Adam Zejer – pomocnik , wychowanek Stomilu Olsztyn. Występował w Zagłębiu Lubin, tureckich Besiktasie i Gaziantepsporze, niemieckim VfL Herzlake a w sezonie 1994/1995 ponownie wrócił, tym razem do I-ligowego Stomilu. Z drużyną Zagłębie Lubin zdobył tytuł Mistrza Polski. Pięciokrotnie występował w reprezentacji kraju. Obecnie jest trenerem grup młodzieżowych.

- Sylwester Czereszewski – napastnik , który swoją karierę rozpoczynał w Koronie Klewki. Wiosną sezonu 1998/99 przeniósł się do Stomilu Olsztyn, gdzie spędził 3 lata grając głównie w zespołach juniorskich. Ze Stomilem wywalczył awans do Ekstraklasy. W barwach „Dumy Warmii” rozegrał w I Lidze 84 spotkania, zdobywając 17 bramek. Karierę kontynuował w stołecznej Legii, z którą zdobył puchar kraju, mistrzostwo, superpuchar i puchar ligi. Rozegrał 23 mecze w reprezentacji Polski. Strzelił 4 gole.

Spotkanie z piłkarzami odbędzie się 7 października (sobota) o godz. 12.00 w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Hala W-S „Urania” al. Piłsudskiego 44. II piętro.

Wstęp wolny!


Gdzie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie
Organizacja Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie
Kontakt +48 89 533-17-47
Data 2017-10-07
Godziny 12:00 - 14:00
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C