Idź do treści strony

Agnieszka Jankiewicz – Kawałek po kawałku

Wystawa laureatki XI Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, na której zostaną zaprezentowane jej ostatnie realizacje.

Prace wykonane w technice linorytu punktowego funkcjonują w przestrzeni wystawy jak pamięć w życiu człowieka – są elementami, częściami. Czasem układają się w logiczną całość tworząc obraz, innym razem są zlepkiem przypadkowych przejawów świadomości, chaosem, przewidzeniem – tytułowym kawałkiem. Kawałki zapamiętanych doświadczeń tworzą nas, ludzi, i my, jako kawałki – doświadczenia, tworzymy szerszy kontekst – społeczeństwa, wszechświata. Skalę mikro i makro.

Agnieszka Jankiewicz. Urodzona w 1983 r. w Świnoujściu. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 2010 roku. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Muzeum Regionalnym w Szczecinku (2011) i Galerii Rektorskiej w Szczecinie (2013). Obecnie pracuje w Pracowni Wypukłodruku Katedry Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Sala kameralna

Ceny biletów:
Bilet normalny - 8 zł
Bilet ulgowy - 5 zł
Opiekunowie grup - bezpłatnie
Piątki - bezpłatne wejście dla gości indywidualnych
Weekendy - bilety ulgowe


Gdzie BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Organizacja BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Kontakt +48 (89) 527 94 66
Data 2017-12-07
Godziny 10:00 - 18:00
Pogoda
Lekki deszcz 7°C
Częściowe zachmurzenie 9°C