Idź do treści strony

Dziesięć

Wystawa stanowi prezentację twórczości artystów (Sławomir Decyk, Anna Goebel, Izabella Gustowska, Jacek Jagielski, Jarosław Kozłowski, Mariusz Kruk, Dominik Lejman, Adam Nowaczyk, Barbara Pilch, Bogdan Wojtasiak) – pedagogów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. To ciekawy przekrój technik, inspiracji i tematów, połączonych w jedną wspólną opowieść, za którą kryje się nie tylko talent, ale także misja i odpowiedzialność za kształtowanie kolejnych pokoleń polskich twórców.

“Są wśród nich legendy poznańskiej uczelni, międzynarodowe sławy, ale i postaci, które jeszcze nie są tak znane. Co naturalne – są i tacy, którzy znani być powinni, ale nie są. To nierzadko kwestia tzw. szczęśliwych bądź nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, ale też postaw twórczych, a często otwarcia na promocję własnych działań.
Środowisko poznańskie, związane z tutejszą uczelnią – Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu – nie jest pod żadnym względem jednorodne. Wręcz przeciwnie – to wielobarwny, efektowny konglomerat stylów, idei, mediów i, co najważniejsze, osobowości. I właśnie tę wielobarwność chciałam olsztyńskiej Publiczności pokazać, prezentując „Dziesiątkę” z Poznania.” / BB

Kuratorka: Bogna Błażewicz

Sala główna

Ceny biletów:
Bilet normalny - 8 zł
Bilet ulgowy - 5 zł
Opiekunowie grup - bezpłatnie
Piątki - bezpłatne wejście dla gości indywidualnych
Weekendy - bilety ulgowe


Gdzie BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Organizacja BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Kontakt +48 (89) 527 94 66
Data 2017-10-12
Godziny 10:00 - 18:00
Pogoda
Deszcz 7°C
Czyste niebo 11°C