Idź do treści strony

Bajkowe Środki Transportu w Galerii Warmińskiej

Prawie każdy dorosły czytając najpiękniejsze bajki w dzieciństwie marzył o tym, by podróżować piękną karetą jak Kopciuszek, czy unosić się w powietrzu latającym dywanem. Dzięki wystawie, która już od 5. sierpnia będzie udostępniona w Galerii Warmińskiej każdy będzie mógł spełnić te marzenia. 

Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia w pasażu Galerii Warmińskiej. "Bajkowe Środki Podróży" zarówno dorosłych, jak i dzieci przeniosą w świat najpiękniejszych bajek. "Wystawa ta będzie przedstawiała niezwykłe pojazdy, którymi przemieszczali się podczas swoich przygód bohaterowie klasycznych bajek dla dzieci" - zapowiada Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej. Wśród tych niezwykłych pojazdów znajdzie się wyczarowana przez dobrą wróżkę kareta, którą na bal do zamku księcia podróżował Kopciuszek. Jak na tę bajkę przystało bogato zdobioną karetę będzie ciągnął piękny koń, którego uprząż lśni klejnotami.

Ci, którzy wolą nieco bardziej niekonwencjonalne środki podróży będą mogli usiąść na latającym dywanie, którym posługiwali się bohaterowie "Baśni 100 nocy". Dywan będzie leżał na pustynnych skałach, a ci, którym zabraknie odwagi by na niego usiąść będą mogli zrobić sobie zdjęcie na odpoczywającym opodal wielbłądzie. Wielbiciele "Calineczki" na wystawie w Galerii Warmińskiej będą mogli wsiąść na łódkę z liścia i podróżować w towarzystwie ogromnej żaby, ślimaka i ryby, a miłośnicy niezwykłych przygód "Alicji w Krainie Czarów" będą mogli spenetrować króliczą norę oraz poprzeglądać się w krzywych zwierciadłach.

Zapewne tylko najodważniejsi zdecydują się na wejście do wnętrza ogromnego wieloryba, w którym podróżował Pinokio, a mało kto dotrzyma kroku siedmiomilowym butom, które także znajdą się na wystawie. "Za to na pewno wszyscy najmłodsi z radością poślizgają się na zjeżdżalni w kształcie magicznej fasoli" - zachęca dyrektor Tur.

Buszowanie wśród bajkowych pojazdów będzie bezpłatne i dostępne w czasie godzin otwarcia Galerii Warmińskiej.


Gdzie Galeria Warmińska
Organizacja Galeria Warmińska
Kontakt +48 89 670 03 51
Data 2017-08-13
Godziny 10:00 - 21:00
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C