Idź do treści strony

Kuba Badach – TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zaprasza w sobotę 20 maja o godz. 18.00 na koncert TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA. Podczas koncertu usłyszymy niezapomniane piosenki legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. Artyści wykonają m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Bądź Moim Natchnieniem” i wiele, wiele innych. 

Kuba Badach – kompozytor, producent muzyczny a przede wszystkim – doskonały wokalista. Lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Laureat dwóch Fryderyków w kategorii „wokalista”. W 1988 roku nagrał pierwszą solowa płytę Gwiazdkowe Cuda. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Współpracował m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”), później także z Ewą Bem, uczestnicząc w trasach koncertowych i nagraniach studyjnych. Ich wspólna płyta „Mówię tak, myślę nie”, na której Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta, otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii „Płyta roku – pop”. Inną, ważną osobą na drodze artysty była Kayah, której przez ponad dwa lata towarzyszył podczas koncertów.

W roku 2009 wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków nagrał album pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będący hołdem dla Andrzeja Zauchy. Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawionych w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.

Kuba Badach – wokal
Jacek Piskorz – piano
Marcin Nowakowski – saksofony, ewi
Maciek Szczyciński – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja


Gdzie Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Organizacja Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Kontakt +48 89 527 23 03
Data 2017-05-20
Godziny 18:00 - 20:00
Pogoda
Czyste niebo 9°C
Częściowe zachmurzenie 20°C