Idź do treści strony

Wystawa „A jednak zmieniło się wszystko”

Galeria BWA w Olsztynie zaprasza na wystawę prac Wojtka Dzieszkiewicza „A jednak zmieniło się wszystko”. Wystawa będzie dostępna w terminie 6 lutego – 1 marca w sali kameralnej.

Wystawa jest pokłosiem Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Olsztyna oraz „obietnicy” danej córce tuż po jej narodzeniu. Tytuł „A jednak zmieniło się wszystko” jest wielokrotnym nawiązaniem do przeszłości artysty. Zarówno w sferze twórczej, jak i w życiu prywatnym. Narodziny córki – Antoniny, przewartościowały całe życie Dzieszkiewicza. Dotychczas niespotykane w jego obrazach motywy ludzkie, w tym projekcie wiodą jednak prym. Można nawet śmiało powiedzieć, że są jedynym motywem spajającym cały koncept. Autor głównie kojarzony z grafiką w technikach metalowych (wklęsłodruk), tym razem sięga do linorytu barwnego. Obrazy w formacje 120x80cm przedstawiają głównie córkę artysty - wybrane kadry z jej dotychczasowego 3-letniego życia. W interpretacji rodzica – artysty nabierają one zgoła innego wymiaru i kształtu. Zobrazowane, pokazane w subiektywny sposób przedstawiają stany jej nastrojów, sytuacje i momenty z życia człowieka rozpoczynającego swoją życiową drogę - dylematy, emocje, relacje. Artysta w ten sposób chce przypomnieć odbiorcom czas wychowywania potomstwa, w którym sami niegdyś się znajdowali. Momenty i chwile jakie zapisały się tylko w nich, ponieważ to oni niejednokrotnie byli jedynymi świadkami wydarzeń jakie miały miejsce w życiu ich samych, oraz ich największej wartości - DZIECKA.

Wojciech Dzieszkiewicz urodził się w 1985 r. w Giżycku. W 2012 r. uzyskał dyplom magisterski z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Warsztatowej Wydziału Sztuki UWM. W latach 2008-2019 był podwójnym stypendystą Prezydenta miasta Olsztyna, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora UWM oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Swoje obrazy wielokrotnie wystawiał w kraju oraz za granicą m.in.: w Torgiano, Perugii, Mediolanie, Bydgoszczy, Olsztynie, Radomiu, Białymstoku i Olecku. Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Francji oraz na Litwie. Zajmuje się głownie grafiką warsztatową, rysunkiem i projektowaniem. W jego pracach dominują motywy architektoniczne, pojawiają się również kompozycje figuratywne, a ostatnio także postać. Na co dzień pracuje jako grafik komputerowy, prowadzi autorską Pracownię Grafiki Warsztatowej.

CENY BILETÓW:
Bilet normalny – 10 zł
Bilet ulgowy – 5 zł
Ekstra bilet – w piątki dla gości indywidualnych, wykłady i inne wydarzenia oraz Karta Dużej Rodziny – 1 zł
Bilety dla grup zorganizowanych na warsztaty z oprowadzaniem – 7 zł
Weekendy – bilety ulgowe


Gdzie BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Organizacja BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Kontakt +48-89-527-94-66
Data 2020-02-14
Godziny 10:00 - 19:00
Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C