Idź do treści strony

Grand Prix Polski w Kartingu Halowym 2019

Tor Kartingowy Kormoran zaprasza na Grand Prix Polski w Kartingu Halowym. Zawody odbędą się 27 października i będą miały charakter otwarty wystartować może każdy zgłoszony wcześniej kierowca spełniający warunki regulaminu. Dodatkowo podczas Grand Prix Polski odbędzie się już piąta edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu.

Najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne nagrody w tym m.in. sportowy przejazd za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 – Ford Fiesta R5, a także testy w oficjalnym zespole organizatora serii ROK CUP Poland za kierownicą karta Tony z silnikiem Vortex o mocy 36 KM. Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia. Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 9:00 briefingiem dla zawodników.

Faza I
Wszyscy zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma najlepszych czasów z pierwszej i drugiej kwalifikacji). Po kwalifikacjach zawodnicy z pozycji 1 i 2 awansują bezpośrednio do finału imprezy.

Faza II
Zawodnicy (bez pierwszej dwójki kwalifikacji) podzieleni na dwie grupy (parzyste oraz nieparzyste miejsca z kwalifikacji Fazy I) wezmą udział w wyścigach eliminacyjnych (po jednym dla grupy), których zwycięzcy bezpośrednio awansują do finału. W przypadku większej liczby uczestników istnieje możliwość zmiany przez Organizatora przebiegu Fazy II i podział na grupy wraz z awansami.

Faza III
Pozostali zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach i zostaną przydzieleni według uzyskanych czasów do wyścigów A,B,C. Najlepsi kierowcy wyścigu C awansują do kolejnego wyścigu czyli do B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. W zależności od liczby uczestników dokładny harmonogram wyścigów Fazy III oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy.

Drugi etap zawodów to finał, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od zakończenia pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzech wyścigach w różnych wariantach toru. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostaną przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Klasyfikacja Mistrzostw Warmii i Mazur zostanie ogłoszona w oparciu o klasyfikację GP z uwzględnieniem tylko kierowców mieszkających lub stale rezydujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz nie posiadających licencji sportu kartingowego lub nie biorących udziału w zawodach profesjonalnego kartingu od co najmniej 3 lat.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 kg oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 55 kg wagi oraz spełniać wymagania dotyczące jazdy gokartem Dino dla dorosłych.

Zgłoszenia w recepcji toru.


Gdzie Tor Kartingowy Kormoran
Organizacja Tor Kartingowy Kormoran
Kontakt +48 504 476 171
Data 2019-10-27
Godziny 09:00 - 16:00
Pogoda
Czyste niebo 8°C
Pochmurnie 18°C