Idź do treści strony

GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW

W duchu poszanowania odrębności i pielęgnowania wielokulturowych tradycji miasta, wraz z zespołem Hitano zapraszamy do wyśmienitej zabawy przy dźwiękach energetycznych melodii i refleksyjnych romskich pieśni.

Zespół Hitano powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem jest Adam Lulek Fedorowicz, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej „Hitano”. Grupa zachowuje oryginalne brzmienie swoich utworów. Dziś ma na koncie liczne osiągnięcia. Band wielokrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romskiej w Ciechocinku. Był też jednym z zespołów, który pod patronem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego brał udział w koncertach na rzecz mniejszości narodowych.

Muzycy grają folk z różnych stron świata. Każdy, kto był na ich koncercie, z uśmiechem wspomina pełne energii rytmy rodem z Bałkanów, refleksyjne romskie pieśni, wesołe piosenki biesiadne, które zna każdy, a nawet standardy jazzowe. Mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym” i jedynym w Polsce, który gra i śpiewa wyłącznie na żywo: Mamy swój własny styl. Nie naśladujemy innych artystów. Dzięki wielkiemu talentowi Adama Fedorowicza śpiewamy i wykonujemy jego własne kompozycje.

wstęp
10 zł (pojedynczy)
20 zł (rodzinny 2+2)


Gdzie MOK
Organizacja MOK
Kontakt (89) 522 13 70
Data 2019-08-25
Godziny 16:30 - 20:00
Pogoda
Pochmurnie 7°C
Pochmurnie 10°C