Idź do treści strony

KONCERT FINAŁOWY OWG: GOSPEL RAIN / NATALIA NIEMEN

Olsztyńskie Warsztaty Gospel od lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna, choć nie tylko. Na stałe wpisały się już w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Wieczorem wystąpi grupa Gospel Rain oraz chór złożony z uczestników warsztatów, zarówno dorosłych, jak i dzieci z Gospel Kids. Gościem specjalnym i główną solistką Koncertu Finałowego będzie natomiast Natalia Niemen. Zapowiada się szczególny występ. W tym roku przypada bowiem 80. rocznica urodzin ojca Natalii, Czesława Niemena.

Gospel Rain
Kilkudziesięcioosobowy zespół, charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To formacja o niezwykłej energii i spontaniczności, która objawia się autentycznym, żywym kontaktem z publicznością. To jedna z najstarszych grup muzycznych w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W 2016 roku świętowała swój jubileusz 25-lecia istnienia. Założycielem i liderem jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista, jeden z najbardziej znanych animatorów środowiska muzyki gospel. Zespół sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych. Jego twórczość jest fuzją muzyki gospel, praise&worship, soul, a także owocem fascynacji nowymi brzmieniami. Specyficzne i rozpoznawalne brzmienie Gospel Rain opiera się na pięknych aranżacjach chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek.

Natalia Niemen
Wokalistka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym, artystka inspiruje się starym rhythm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych w dzisiejszej polskiej muzyce.

Szczegóły weekendowych warsztatów gospel TUTAJ

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Olsztyn.

 

wstęp
30 zł bilet normalny
20 zł bilet rodzinny

szczegóły
twojaprzystan.pl

organizacja
Kościół Zielonoświątkowy
„Twoja Przystań”, Fundacja 36i6
Chór Gospel Wniebogłosy

główny partner
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

gospelrain.pl
natalianiemen.pl

facebook.com/warsztatygospelolsztyn

 


Gdzie Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań”, Fundacja 36i6 Chór Gospel Wniebogłosy
Organizacja Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań”, Fundacja 36i6 Chór Gospel Wniebogłosy
Data 2019-06-30
Godziny 20:00 - 22:00
Pogoda
Pochmurnie 8°C
Czyste niebo 10°C