Idź do treści strony

OLSZTYŃSKIE WARSZTATY GOSPEL

Olsztyńskie Warsztaty Gospel od lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna, choć nie tylko. Na stałe wpisały się już w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczne OWG poprowadzą instruktorzy wokalni z kraju, którzy jeszcze do nas nie zawitali. Gościem specjalnym i główną solistką Koncertu Finałowego będzie natomiast Natalia Niemen. Zapowiada się szczególny występ. W tym roku przypada bowiem 80. rocznica urodzin ojca Natalii, Czesława Niemena.

Prowadzący warsztaty:

Grzegorz Głuch
Kompozytor, dyrygent, autor tekstów i aranżer, zwłaszcza muzyki gospel. Założyciel i lider grupy Gospel Rain. W swym dorobku ma kilkadziesiąt autorskich piosenek i aż kilkaset aranżacji innych utworów. Koncertował i współpracował ze znakomitymi muzykami, m.in.: Natalią Niemen, Natalią Kukulską, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim czy Krzysztofem Zalewskim. Przez ponad dekadę śpiewał w chórze TGD, współtworząc kilka utworów. Jest też producentem muzycznym wielkich Koncertów Chwały, które od 2003 roku regularnie odbywają się w wieczór Bożego Ciała w Lublinie. Tam prowadzi ponad stuosobowy Chór dla Jezusa. Zaś poza Lublinem także Chadek Gospel Choir, Świdnik Gospel Choir i Krasnobrodzki Gospel. Z pasją dzieli się umiejętnościami, prowadząc warsztaty muzyczne w całej Polsce.

Sylwia Piotrowska
Solistka w zespole Gospel Rain, jazzowych składach eSQb i B4 oraz nowo powstałym projekcje Depozyt. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie wokalnej na UMCS oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Wzięła udział w nagraniu płyty z okazji 60-lecia UMCS. Wraz z Gospel Rain supportowała gwiazdy polskiego i zagranicznego formatu. Miała przyjemność śpiewać u boku takich artystów, jak Ewa Uryga, Ewelina Flinta czy Perfekt. Jest jurorem na licznych przeglądach i festiwalach muzycznych. Sama niejednokrotnie brała udział w festiwalach, programach czy koncertach telewizyjnych (kolędy TVP2 w 2007 roku, program ,,Kawa czy herbata?"). Obecnie pracuje jako trener wokalny w Studiu Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J'Sound.

Jakub Piotrowski
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego I i II stopnia w Lublinie (klasa fortepianu). Połączenie słuchu absolutnego z ogromną muzyczną wrażliwością zaowocowało wyróżnieniem na dyplomie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie dyrektor muzyczny w Agencji Artystycznej J'Sound, realizator dźwięku w Studiu Nagrań J'Sound oraz wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Pianista w zespole Gospel Rain, jazzowych składach eSQb i B4, mózg projektu Depozyt. Współpracował z Teatrem im. J. Osterwy, Teatrem Lalki i Aktora oraz Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Zaś na scenie m.in. z Marysią Sadowską, Krzysztofem Kiliańskim, Violą Brzezińską, Ewą Urygą czy Patrycją Golą.

A co z młodszymi wokalistami w wieku 6-12 lat? Dla nich mamy warsztaty Gospel Kids, które poprowadzi:

Ewa Giska
Żona, mama, flecistka, wokalistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, prezes Fundacji 36i6. Od kilku lat prowadzi w Olsztynie chór gospel Wniebogłosy. Tworzy też projekty kulturalno-edukacyjne oraz profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Co roku współorganizuje Olsztyńskie Warsztaty Gospel. Zawsze pełna entuzjazmu i energii.

Zapraszamy więc na dwa dni warsztatów (drugi 30 czerwca) oraz Koncert Finałowy, który odbędzie się 30 czerwca o godz. 20:00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Wieczorem, oprócz wspomnianej Natalii Niemen, wystąpi grupa Gospel Rain oraz chór złożony z uczestników warsztatów, zarówno dorosłych, jak i dzieci z Gospel Kids.

Szczegóły niedzielnego Koncertu Finałowego TUTAJ

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Olsztyn.

 

wstęp wolny

szczegółyzapisy
twojaprzystan.pl

organizacja
Kościół Zielonoświątkowy
„Twoja Przystań”, Fundacja 36i6
Chór Gospel Wniebogłosy

główny partner
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

facebook.com/warsztatygospelolsztyn

 


Gdzie Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań”
Organizacja Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań”
Data 2019-06-29
Godziny 09:00 - 16:00
Pogoda
Pochmurnie 7°C
Pochmurnie 10°C