Idź do treści strony

Europejskie Dni Dziedzictwa „Zamek nieodkryty”

W 2018 roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz jest również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która w dniach 8-9 i 15-16 września 2018 r. odbędzie się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. 15 września Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza na wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Zamek nieodkryty”.

Organizatorzy poprzez obchody EDD chcą nauczyć Polaków odczytywania w zabytkach – niemych świadkach historii – dziejów tych ludzi i ich spuścizny, uzmysłowić jak wiele obiektów ma związek z procesem odzyskiwania wolności i suwerenności. Ta edycja to również szansa na zbudowanie wspólnoty, lekcję patriotyzmu i pokazanie złożonych, wielokulturowych dziejów naszego kraju. Okazja do przywołania pamięci i szacunku dla tych, którzy za Niepodległą oddali życie. Rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Jego obchody będą okazją do podkreślenia znaczenia kultury europejskiej i przypomnienia o wspólnych wartościach.

Muzealnicy zapraszają w sobotę (15 września) o godz. 10.00 i 12.00 do zwiedzania z przewodnikiem olsztyńskiego zamku, w tym miejsc zwykle niedostępnych dla zwiedzających. Oprócz tradycyjnej wycieczki przewodnicy pokażą zamkowe piwnice, hurdycje, poddasze północnego skrzydła zamku oraz Magazyn Solny, gdzie zaplanowano prezentację zbroi rycerskich.


Gdzie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Organizacja Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Kontakt +48 (89) 527-95-96
Data 2018-09-15
Godziny 10:00 - 14:00
Pogoda
Czyste niebo 14°C
Częściowe zachmurzenie 24°C