Idź do treści strony
Okładki płyt

To będzie domówka na ostro

21.05.2020

Lider jednej z najpopularniejszych, metalowych kapel świata będzie odkrywać swoje tajemnice. W kolejnej odsłonie "Domówki MOK" będzie okazja do spotkania z Piotrem "Peterem" Wiwczarkiem z zespołu Vader. To jednocześnie szansa na...

Sarkofag ze szczątkami Mikołaja Kopernika

Rocznica śmierci Kopernika

21.05.2020

Najwybitniejszy mieszkaniec Olsztyna zmarł 477 lat temu. To w naszym mieście zachował się jedyny na świecie instrument badawczy wykonany ręką wielkiego uczonego.

Dziki

Będą dodatkowe odłownie dzików

20.05.2020

Kolejne odłownie mają pomóc w poradzeniu sobie z problemem dzików odwiedzających miasto. Urządzenia powinny trafić do Olsztyna w kolejnych tygodniach.

Plakat

Zajezdnia trolejbusowa wraca do życia

20.05.2020

Kolejna przestrzeń Miejskiego Ośrodka Kultury ponownie będzie otwarta przed zwiedzającymi. Po Muzeum Nowoczesności gości zapraszamy po sąsiedzku - do dawnej zajezdni.

Logo biblioteki

Miejska Biblioteka też z dotacją

20.05.2020

Nie tylko projekt Olsztyńskiego Teatru Lalek znalazł uznanie komisji programu "Kultura w sieci". Wsparcie dostała także propozycja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Telefon, laptop, notes na biurku

Nowe numery urzędowych telefonów przy ul. Knosały

20.05.2020

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 czerwca. Dotyczą wydziałów Urzędu Miasta zlokalizowanych w budynku przy ul. Knosały 3.

Szkoła

Oferta szkół ponadpodstawowych i burs

19.05.2020

Nabór do szkół ponadpodstawowych zacznie się 15 czerwca. Jednak już teraz warto zapoznać się z propozycją olsztyńskich placówek oraz burs. Można to zrobić na Platformie Usług Oświatowych.

Rysunek głowy w słuchawkach na uszach

"Lalki" z ministerialnym dofinansowaniem

19.05.2020

Olsztyński Teatr Lalek dostał wsparcie z programu "Kultura w sieci". Pierwszy efekt działań aktorów można już usłyszeć online.

Pogoda
Czyste niebo 13°C
Pogodnie 19°C