Idź do treści strony

Potańcówka w Spichlerzu z Kapelą Niwińskich.

11.01.2019

Kapela Niwińskich to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennych brzmień. Repertuar czerpią z tradycji skrzypcowej Polski centralnej i południowo-wschodniej, przejęty...

Zabytkowy samochód fiat 125p

MotoWOŚP

11.01.2019

Koncerty, warsztaty, wyjątkowe pokazy - to część atrakcji, na jakie można liczyć przy okazji dwudniowego finały WOŚP w Olsztynie. Na nudę nie będą też narzekać wielbiciele motoryzacji.

Tramwaj

Smartfony ułatwiają podróżowanie komunikacją miejską

11.01.2019

Coraz więcej możliwości kupna biletów na przejazdy autobusami i tramwajami przez telefon. Aplikacje ułatwiają też zaplanowanie trasy.

TRZYDZIEŚCI LAT PRZYPAŁU: ROSJA, POSTIRONIA I KULTURA

11.01.2019

Od egzystencjalnej, garażowej nuty, przez hip-hop, aż po fotogeniczną i ironiczną „traszkulturę”. „Buszujący w barszczu” Konstantego Usenki to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego...

Wolontariusze ubrani w koszulki Wielkiej Orkiestry, prezentują puszki i identyfikatory

Olsztyn gotowy na WOŚP

10.01.2019

Przed olsztynianami dwa dni dobrej zabawy i zbierania pieniędzy na szczytny cel. W szpitalu dziecięcym zapowiedzieliśmy w czwartek (10 stycznia) finał WOŚP.

Trasa narciarstwa biegowego nad Ukielem

Nad Ukiel na narty!

10.01.2019

Dzięki nadejściu prawdziwej, śnieżnej zimny, w Olsztynie można uprawiać kolejne dyscypliny sportu. Nad Ukielem powstały trasy narciarskie.

EKSPONAT MIESIĄCA: TABLICE Z NAZWAMI ULIC DAWNEGO OLSZTYNA

10.01.2019

Muzeum Nowoczesności wzbogaciło się o nowy zbiór eksponatów – unikatową kolekcję ośmiu tablic z nazwami ulic dawnego Olsztyna z dwóch pierwszych dziesięcioleci XX wieku. Są to zarówno szyldy z nazwami ulic, które w przestrzeni...

Dzieci

W Olsztynie królują polskie imiona

10.01.2019

Znamy najpopularniejsze imiona nadawane małym olsztynianom w poprzednim roku. Stolica Warmii i Mazur stawia raczej na tradycję, niż nowoczesność.

Pogoda
Mgła 2°C
Pogodnie 7°C