Idź do treści strony
Prezydenta Olsztyna

Stanowisko w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego

11.01.2020

Wczoraj do Urzędu Miasta Olsztyna i komisarza wyborczego w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania mnie z urzędu prezydenta miasta. Do tej chwili starałem się unikać komentarzy,...

Samochody na parkingu

Wojewoda zabiera ulgi mieszkańcom Olsztyna

10.01.2020

Wojewoda warmińsko-mazurski zabiera ulgi mieszkańcom Olsztyna. Zamiast trzech złotych za pierwszą godzinę postoju w Strefie Płatnego Parkowania, wskazał kwotę 3,90 zł.

Plakat promujący film

Filmowy poniedziałek

10.01.2020

Przed nami kolejny seans proponowany przez bibliotekę multimedialną Planeta 11. Już w najbliższy poniedziałek (13 stycznia) propozycja dla wielbicieli mocnego i - oczywiście - dobrego kina.

Noworodek

Jakie imiona nadawali olsztynianie?

10.01.2020

Nadal tradycja, niekoniecznie nowoczesność. Olsztynianie kolejny rok z rzędu stawiają raczej na klasyczne imiona, jakie nadają swoim nowo narodzonym dzieciom.

Olsztyn z lotu ptaka

Spotkanie w sprawie planu zagospodarowania

10.01.2020

Trwają przygotowywanie zmian dokumentu dotyczącego obszaru nad jez. Długim. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w pracach.

Baner promujący spotkanie

MOK idzie w ręce młodych

09.01.2020

Kolejna edycja niezwykłych dni otwartych w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Podobnie jak przed rokiem swoich sił w "robieniu kultury" będą mogli spróbować uczniowie szkół podstawowych.

Baner informujący o programie Podwórka z Natury

Kolejne podwórka do rewitalizacji

09.01.2020

W kolejny etap wkracza tegoroczna odsłona programu "Podwórka z Natury". Właśnie poznaliśmy lokalizacje, które już wkrótce mogą zmienić swoje oblicze.

Plakat promujący drugie urodziny Galerii Dobro

Dwa lata Dobra

08.01.2020

Niesztampowe miejsce szykuje się do obchodów drugiej rocznicy powstania. Galeria Dobro swoje urodziny będzie świętować w sobotę, 11 stycznia.

Pogoda
Pochmurnie 11°C
Częściowe zachmurzenie 10°C